comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Lemos'tan transfer ve Barcelona itirafı

27 Ağustos 2020, Perşembe 14:12
Lemos'tan transfer ve Barcelona itirafı

Fenerbahçe'de yeni transfer Mauricio Lemos basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

FutbolArena - Fenerbahçe'de yeni sezon hazırlıkları devam ediyor. Sarı lacivertlilerde son olarak transferi açıklanan Mauricio Lemos, basın mensuplarının sorulaırnı yanıtladı.

"TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK KULÜBÜNDEYİM"
"Türkiye'nin en büyük kulübünde ve en büyük taraftar kitlesine sahip takıma gelmiş olmaktan dolayı çok mutluyum. Karşılama için teşekkür ederim. Elimden gelenin en iyisini vermek istiyorum. Fenerbahçe'yi çok iyi tanıyorum. Küçük yaşlardan beri Türk futbolunu ailemle izliyordum. Kulübü biliyorum. Lugano'yla konuştum. Kendisi gerçekten bir efsane. Buraya gelmemin, benim için çok iyi bir adım olacağını ifade etti."

"HER ANLAMDA HAZIRIM"

"Teknik bir stoperim, topla çıkmayı çok severim. Agresif bir futbolcuyum. Bu kulübün kupalar kazanması için elimden geleni yapacağım. Avrupa'da İspanya ve Rusya'da oynadım. Belki mental olarak yeterli olmadığım dönemler oldu. Fakat şu anda her anlamda kendimi hazır hissediyorum."

"BARCELONA'DAN RESMİ TEKLİF ALMIŞTIM"

"Barcelona'dan resmi bir teklif almıştım ama o zaman gerçekten çok gençtim. Benim amacım kendimi oynayarak göstermekti. Barcelona'da oynamam biraz zor olacaktı. Bu yüzden böyle bir karar almıştım. Hayatta bazen kararlar almak zorunda kalırsınız. O zaman böyle bir karar almıştım, şu anda da büyük bir kulüpteyim."

"EMRE BÜYÜK BİR KAPTAN"

"Emre gerçekten büyük bir kaptan. Transfer sürecinin başından bu yana benimle iletişimde oldu. Onun güvenine çok teşekkür ediyorum. Ayrıca teknik ekibin de bana güveni için teşekkür ederim. Kendimi her anlamda hazır hissediyorum. Burada oynayabilmek için her şeyden biraz olması gerekiyor. Ben de kendime güveniyorum."

"MUSLERA BÜYÜK BİR KARAKTER"

"Buraya gelmeden önce pek zamanım olmadı. Fernando Muslera ile konuşamadım ancak kendisini tanıyorum, çok büyük bir karakter ve çok büyük futbolcu. Lugano ile de konuşma fırsatım da çok olmadı ama kendisi çok büyük bir referans."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"