comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Lefter Küçükandonyadis'in Galatasaray anısı

13 Ocak 2021, Çarşamba 13:38
Lefter Küçükandonyadis'in Galatasaray anısı

Fenerbahçe ve Türk futbolunun efsane isimlerinden Lefter Küçükandonyadis, Galatasaray'ın kendisini transfer etmek için yaptığı teklifi yıllar önce TRT'ye anlattı.

FutbolArena - Fenerbahçe ve Türk futbolunun Ordinaryüsü Lefter Küçükandonyadis'i vefatının 9. yılında saygıyla anıyoruz. Sarı lacivertli kulübün efsaneleri arasında yer alan Lefter Küçükandonyadis, yıllar önce Galatasaray'ın kendisini transfer etmek istediğini ve sarı kırmızılılardan kaçarak Fenerbahçe'ye boş kağıda nasıl imza attığını anlatmıştı.

TRT arşivinden yayınlanan programa Lefter ile birlikte Galatasaray'ın efsanelerinden Turgay Şeren de katılmıştı.
TURGAY ŞEREN: "AYNI TAKIMDA OYNASAYDIK DOSTLUĞUMUZ BUNDAN DAHA İYİ OLMAZDI"

"Lefter ile belki aynı takımda oynamadık ama yıllarca Türk Milli Takımı'nda oynadık. Takım arkadaşlarımdan daha fazla arkadaşlığımız var. Ben Fenerbahçe'de, o Galatasaray'da aynı takımda olsaydık dostluğumuz bundan daha ileri olmazdı."

LEFTER: "GALATASARAY YÖNETİCİSİ 1 HAFTA BAHÇEMDE YATTI"

"Galatasaray'ın o dönem beni transfer etmek isteyen yöneticisi Rafet, 1 hafta bizim bahçenin kapısında yattı. Benim artık yüzüm tutmadı. Bir insan, bir hafta bahçede yatarsa onu kırmak doğru olmaz. Fakat içimizde de Fenerbahçelilik var. Para değil, dünyaları verseler takım değiştirmezdik. O zamanın parasıyla 50 bin lira gibi büyük bir para verdiler. Sözleşme imzalamaya giderken, Fenerbahçe Başkanı Müslim Bağcılar'ın yazıhanesinin önünden geçiyorduk. Hemen Rafet'in  yanından kaçıp Müslim Başkanımızın yanına gittim.  Kendisi benim babam gibidir. 'Müslim Baba ne olur bana boş bir kağıt ver de imza atayım. Hem ben kurtulayım hem de bu insanlar kurtulsun' diyerek boş kağıda imza atarak Fenerbahçeli oldum."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"