comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Kulüplerden yayıncı kuruluşa telif hakları tepkisi

03 Aralık 2019, Salı 13:31
Kulüplerden yayıncı kuruluşa telif hakları tepkisi

Süper Lig'de 13. hafta maçlarının ardından yayıncı kuruluşa karşı kulüplerden ortak tepkiler gelmeye devam ediyor.

FutbolArena - Süper Lig'de heyecan devam ederken 13. hafta maçlarının ardından kulüplerin birçoğu, yayıncı kuruluşa karşı ortak tepki gösterdi. Hafta sonunda oynanan maçlarda atılan goller ve tartışmalı pozisyonlarla ilgili görüntüleri taraftarlarıyla paylaşmak isteyen ancak yayıncı kuruluşun telif hakları konusundaki tutumu nedeniyle video paylaşamayan kulüpler, animasyon ve grafiklerle tepkilerini dile getirdiler. 

BAŞAKŞEHİR'İN PAYLAŞIMI AKIMA DÖNÜŞTÜ
Yayıncı kuruluşa ilk tepki Başakşehir'den geldi. Antalyaspor ile oynanan maçta Gael Clichy'nin attığı golü paylaşmak isteyen Başakşehir, "Süper Lig maçlarımızdan görüntü paylaşamadığımız için, Clichy'nin bugünkü gol sevincinde Mert Günok'a koşuşunu size bu şekilde göstermek istedik." ifadeleriyle Fransız futbolcunun Manchester City'de yaşadığı gol sevincinin videosunu paylaştı. 

Bu paylaşımın ardından Göztepe, Galatasaray, Fenerbahçe, Denizlispor ve Kayserispor'dan da benzer paylaşımlar yapıldı ve telif yasağına tepki gösterildi. 

YAYINCI KURULUŞUN TELİF KONUSUNDAKİ TUTUMU
Yayıncı kuruluş geçtiğimiz sezondan bu yana kulüplerin sosyal medyada paylaştıkları maç görüntülerine izin vermiyor. Bu görüntülerin paylaşılmasının telif hakları nedeniyle paylaşılması istenmezken, kulüplerin yaptığı paylaşımlar da sosyal medyadan kaldırtılıyor. 

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!


FutbolArena Haber Turu (28 Ocak 2020)