comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Kulüplerden TFF'ye itiraz! Harcama Limiti

07 Ağustos 2020, Cuma 13:37
Kulüplerden TFF'ye itiraz! Harcama Limiti

Süper Lig'de Fenerbahçe ve Kasımpaşa dışında bazı kulüplerin TFF'ye harcama limiti konusunda itirazı olacağı belirtildi.

FutbolArena - TFF'nin Süper Lig takımlarının harcama limitlerini belirlemesinin ardından Fenerbahçe ve Kasımpaşa'dan bu limitlere tepki gelmişti. FutbolArena TV'de yayınlanan Transfer Gündemi programında konuyla ilgili gelişmeleri aktaran Gazeteci Senad Ok, Fenerbahçe dışında 7-8 kulübün daha limitlerin hesaplanmasında kullanılan yöntemle ilgili TFF'ye itirazda bulunacağını belirtti. 
 

Harcama limitlerinde hesaplama yöntemi değişecek mi?


Fenerbahçe dışında 7-8 kulübün daha harcama limiti hesaplamasına karşı çıktığını belirten Senad Ok, "Fenerbahçe'nin Bankalar Birliği ile henüz bir anlaması bulunmuyor. Fenerbahçe limitlerin böyle geleceğini biliyordu. Kulüpte bu konuda planlar yapılmıştı. Borç yapılandırmasıyla ilgili Fenrbahçe dışında 7-8 kulübün daha kısa süre içerisinde TFF ile görüşeceği bilgisi var. Sadece Fenerbahçe ve Kasımpaşa değil, 7-8 kulüp limitlerin hesaplanmasıyla ilgili bir itirazı var. Hesaplama formülü tartışılıyor. Borç yapılandırmasının 5 sene yerine 10 sene içerisinde geri ödenmesi talep ediliyor. Bu konuda esneme olabilir." dedi.

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"