comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Kulüpler Birliği: 'Yayıncı kuruluş ödemeleri durdurdu! Maaşlar..."

13 Nisan 2020, Pazartesi 21:07
Kulüpler Birliği: 'Yayıncı kuruluş ödemeleri durdurdu! Maaşlar...

Kulüpler Birliği, liglerin ertelendiği süreçte futbolcu, teknik ekip ve menajer sözleşmelerinin yeniden uyarlanması konusunda tavsiye kararı alırken, yayıncı kuruluşun ise ödemeleri durdurduğunu söyledi. 

FutbolArena - Kulüpler Birliği'nden resmi açıklama! Gerçekleşen toplantı sonrasında futbolcu ve teknik ekip maaşlarıyla ilgili önemli takvsiye kararları alındı. Kulüpler Birliği ayrıca Mart'ın ilk 3 haftasında maçlar oynanmasına rağmen yayıncı kuruluşun ödemeleri durdurduğunu belirterek, bu durumun iş ortaklığı açısından endişe verici seviyeye geldiğini açıkladı. 

Kulüpler Birliği'nin tavsiye kararları şu şekilde:
* Kulüplerimizin futbolcu, menajer, teknik ekip sözleşmelerinde ücret yapılandırması, uyarlanması ve dondurulması konusunda mutabakata varmaya çalışacaklardır. 
* Eğer anlaşma sağlanamazsa ligler tekrar başlayana kadar bu süreci kapsayan sözleşmler ve alacaklar dondurulacak. 
* Kulüplerin yıllık ortalama %30 zarara uğradığı tespit edilmiştir. Liglerin akıbetinin belli olmasıyla her kulüp kendi zarar durumuna göre indirim rakamını uygulamaya koyabilecektir. Bakiye oyuncu ödemeleri ligler başlayınca ödenecek." 

YAYINCI KURULUŞ ÖDEMELERİ DURDURDU

Kulüpler Birliği tarafından yapılan açıklamada, "
Geçtiğimiz yaz ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik koşulları dikkate alarak yayıncı kuruluşun talebiyle gerçekleştirdiğimiz görüşmelerin sonunda vardığımız sonuç, kulüpler olarak 1 sezonlk gelirimizden önemli bir indirim yaparak o günlü zor koşulları birlikte atlatmak olmuştur. Bugün geldiğimiz noktada, Mart ayının ilk 3 haftasında maçların oynanmış olmasına rağmen yayıncı kuruluş, ödemeleri durdurduğunu Türkiye Futbol Federasyonu'na iletmiştir. Bu durum kulüplerimizi iş ortaklığımızda sorun olabilecek bir endişeye sevk etmiş ve büyük hayal kırıklığıyla karşılanmıştır." ifadelerine yer verildi. 

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!