comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Konyaspor cephesi: "2 kırmızı kart da doğru karar"

29 Ağustos 2022, Pazartesi 23:11
Konyaspor cephesi:

Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen, Fenerbahçe maçından sonra "2 kırmızı kartı da doğru buluyorum." diye konuştu.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in 4. haftasında Eskişehir'deki maçta Fenerbahçe'yi 1-0 yenen Konyaspor'un kulüp başkanı Fatih Özgökçen, ligin uzun bir maraton olduğunu belirterek, takımın oyunundan memnun olduğunu söyledi.

FATİH ÖZGÖKÇEN'İN AÇIKLAMALARI
Özgökçen, maç sonrası Eskişehir Yeni Stadı'ndan ayrılırken basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Ligin henüz 4. haftasının geride kaldığını kaydeden Özgökçen, "Biz geçen seneki söylemlerimizi aynen tekrarlıyoruz. Lig, uzun maratonu gerektiren, uzun yarışı gerektiren bir oyun. Dolayısıyla 36 maçın sonunda neler olur onu konuşacağız. Ama oyun olarak baktığınız zaman Konyaspor'un oyunundan gayet memnunum." diye konuştu.
Özgökçen, sahaları bakımda olduğu için sportif manada fazla yorum yapmak istemediğini dile getirdi.

Eskişehir'de misafir olduklarını ifade eden Özgökçen, "Zemin çalışmalarımız devam ediyor. Onu tamamlamak istiyoruz. İnşallah Konya'da maçları oynamaya başladığımız zaman hem sportif manada hem takımın genel durumuyla alakalı detaylı açıklamaları yapacağız." değerlendirmesinde bulundu.

"2 KIRMIZI KARTI DA DOĞRU BULUYORUM"

Fatih Özgökçen, bir soru üzerine Fenerbahçeli Valencia ve Konyasporlu Adil Demirbağ'a gösterilen kırmızı kartlara değindi.

Pozisyonları maç içinde değerlendirme imkanının biraz daha zor olduğunu anlatan Özgökçen, şöyle devam etti:

"Çünkü anlık refleksleri gerektiren hadiseler. Daha sonra izlediğimiz zaman belki bir yorum da yapma durumu olabiliyor. Ama benim gördüğüm kadarıyla özellikle Fenerbahçe'ye gösterilen kırmızı kartta bir tekme olayını görüyoruz. Benim gördüğüm kadarıyla bizim sarı kartımız da sarı kart. Dolayısıyla iki kırmızı kartı da doğru buluyorum."
Özgökçen, bir forvet alıp transferi tamamlayacaklarını sözlerine ekledi.

İLHAN PALUT'UN BASIN TOPLANTISI

Spor Toto Süper Lig'in 4. haftasında Fenerbahçe'yi 1-0 mağlup eden Arabam.com Konyaspor'da teknik direktör İlhan Palut, "90 dakika çok iyi mücadele eden bir Konyaspor takımı vardı." dedi.

Palut, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, sahada iki namağlup takımın mücadelesinin olduğunu söyledi.

Her ne kadar Eskişehir'de oynansa da kendi sahalarındaki bir maça çıktıklarını anlatan Palut, tüm planları kazanma üzerine kurduklarını kaydetti.

"RAKİBİMİZ 10 KİŞİYLE SİSTEM DEĞİŞTİRİNCE BOCALADIK"

Palut, tüm hazırlığı Fenerbahçe'nin son 3 maçta uyguladığı 3-4-3 sistemine göre yaptıklarını dile getirerek, şöyle konuştu:

"Bu noktada maça son derece etkili başladık. Oyun hakimiyeti bizdeydi. Daha çok atak girişimi yapan ve topa sahip olan takım Konyaspor'du. Enteresandır rakibimiz 10 kişi kalıp sistemini değiştirdiği zaman biz bir bocalama dönemine girdik. Buna hemen adapte olamadık. Sabırla yavaş oynamayı birbirine karıştırdık ve artı 1 kişi oynadığımız yarım saatlik süreyi yeteri kadar efektif kullanamadık maalesef. Daha sonra biz de 10 kişi kaldık. Takım tekrar oyuna karakter koyduğu mücadelesini sürdürdü ve çokça uyguladığımız bir opsiyondan galibiyet golünü bulduk. 90 dakika çok iyi mücadele eden bir Konyaspor takımı vardı. Bunun yanında dönem dönem pozitif futboldan, hücum futbolundan da çok değerli enstantaneler ortaya koyan bir Konyaspor takımı vardı sahada. Bizim için değerli bir galibiyet aldık."

Fenerbahçe'ye UEFA Avrupa Ligi'nde başarılar dileyen Palut, "(Avrupa) Maalesef biz devam edemedik ama bir şekilde hayat devam ediyor. Oyuncularımı kutluyorum. Yarın itibarıyla da Giresunspor maçının hazırlıklarına başlayacağız." ifadelerini kullandı. (AA)

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!