comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Konyaspor 10 kişiyle Fenerbahçe maçına damga vurdu! Rakamlar

17 Şubat 2019, Pazar 14:30
Konyaspor 10 kişiyle Fenerbahçe maçına damga vurdu! Rakamlar

Atiker Konyaspor teknik heyeti Fenerbahçe maçının performans rakamlarını mercek altına aldı. 10 kişi mücadele eden Konyaspor'un ortaya koyduğu koşu performansları dikkat çekti.

FutbolArena Özel - Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig'in 22. haftasında ağırladığı Atiker Konyaspor ile 1-1 berabere kaldı. 33. dakikada Adis Jahovic'in kırmızı kart görmesiyle 10 kişi kalan Atiker Konyaspor, karşılaşmanın ardından ortaya çıkan performans verileri ile dikkat çekti.
 

Fenerbahçe - Atiker Konyaspor maçı koşu mesafeleri


Atiker Konyaspor teknik heyetinin analiz ettiği rakamlara göre Fenerbahçe katedilen mesafede 113 kilometreye ulaşırken, Atiker Konyaspor 10 kişi mücadele etmesine rağmen maçı 110,5 kilometre ile tamamladı.

Sprint sayısında Konyaspor'un 104'e 103 üstünlüğü bulunurken, sprint mesafesinde Fenerbahçe 2400 metre, Konyaspor ise 2260 metreye ulaştı. Saatteki hız Fenerbahçe'nin 6,5 kilometre, Konyaspor'un ise 6,8 kilometre olarak ölçüldü. 
Yüksek şiddetli koşu istatistiğinde Fenerbahçe 4 bin 926 metreyi elde ederken, Konyaspor ise 4 bin 622  metre ile karşılaşmayı tamamladı. Kompakt oyun anlamında top rakipteyken Fenerbahçe 24 bin, Konyaspor ise 22 bin metreye ulaştı. 

ZUTA: "AYAĞIM KIRILACAK SANDIM"

Öte yandan Skrtel'in Zuta'ya yaptığı sert faul sonrası sarı kart görmesi tartışmalara neden olmuştu. Konyaspor resmi Twitter hesabı Zuta'nın ayağının halini paylaşarak tepkisini ortaya koymştu. Zuta'nın Skrtel ile yaşadığı pozisyonu Konyaspor teknik heyetine anlatırken, "Ayağım kırılacak sandım" ifadesini kullandığı öğrenildi.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (18 Şubat 2020)