comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Kim Min Jae ve Arda Güler derbide yok! Sakatlık açıklaması

06 Mayıs 2022, Cuma 20:11
Kim Min Jae ve Arda Güler derbide yok! Sakatlık açıklaması

Fenerbahçe, sakatlıkları nedeniyle Kim Min Jae'nin tedavi olmak için Güney Kore'ye gittiğini ve Arda Güler'in tedavisine başlandığını açıkladı.

FutbolArena - Fenerbahçe, Beşiktaş derbisi öncesi Kim Min Jae ve Arda Güler'in sakatlıkları hakkında bilgilendirme yayınladı. Sarı lacivertliler, Kim Min Jae'nin sakatlığı nedeniyle tedavi olmak için Güney Kore'ye gittiğini ve Arda Güler'in tedavisine başlandığını açıkladı.
 

Kim Min Jae ve Arda Güler, Beşiktaş derbisinde oynayacak mı?


A Spor'un haberine göre Kim Min Jae ve Arda Güler sakatlıkları nedeniyle sezonun kalan 3 maçında forma giyemeyecekler.

Fenerbahçe'nin açıklaması şu şekilde:
"Profesyonel futbolcularımızdan Kim Min-Jae'nin bir süredir devam eden sağ ayak talus kemiğindeki ağrı şikayeti nedeniyle ülkesi Güney Kore'ye gitmesine karar verilmiştir. Oyuncumuzun kesin durumu doktorlar arasında yapılacak konsültasyonlar neticesinde netlik kazanacaktır.

Genç oyuncumuz Arda Güler'in ise kalça kasık bölgesinde devam eden ağrıları nedeniyle pelvik bölgeye yönelik Acıbadem Altunizade Hastanesinde çekilen MR'ına göre sağ acetabulum ve iliak kemik bölgesinde yaygın stres reaksiyonu ile ödem ve iliopsoas kas tendon bileşkesinde zorlanma-tendinit bulguları saptanmıştır. Oyuncumuzun tedavisine başlanmıştır."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!