comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Kicker: 'FIFA, Max Kruse'yi haklı buldu'

16 Aralık 2020, Çarşamba 17:55
Kicker: 'FIFA, Max Kruse'yi haklı buldu'

Alman basınından Kicker'ın haberine göre FIFA, Fenerbahçe'den ayrılan Max Kruse'yi haklı buldu.

FutbolArena Dış Haberler - Fenerbahçe'den tek taraflı sözleşme feshi ile ayrılan Max Kruse, sezon başından bu yana kariyerini Bundesliga ekibi Union Berlin'de sürdürüyor. Bu süreçte Fenerbahçe ile FIFA'lık olan Max Kruse'nin davayı kazandığı ve haklı bulunduğu iddia edildi.

 

Max Kruse - Fenerbahçe davası sonuçlandı mı?

Fenerbahçe'nin eski Alman oyuncusu Max Kruse, alacaklarının ödenmediği gerekçesiyle sözleşmesini tek taraflı feshetmiş ve sarı lacivertli kulüple davalık olmuştu.

FENERBAHÇE DAVAYI KAYBETTİ İDDİASI

Alman basınından Kicker, Jan Reinold imzasıyla yayınladığı haberde, "FIFA, Max Kruse'yi haklı buldu. Fenerbahçe, yıl sonuna kadar karara itiraz edebilecek. Eğer itiraz olumsuz sonuçlanırsa, Fenerbahçe tazminat ödemek durumunda kalacak." ifadelerine yer verdi. Aynı zamanda bahsi geçen tazminatın 7,5 milyon euro olduğu aktarıldı.

Konuyla ilgili henüz taraflardan resmi bir açıklama gelmedi. 6 Ağustos 2020 tarihinden bu yana Union Berlin forması giyen Max Kruse, 10 maçta 6 gol ve 5 asist kaydetti. Max Kruse, Fenerbahçe kariyerinde çıktığı 23 maçta 7 gol ve 8 asiste imza atmıştı.

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"