comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Kadın Milli Takımı ve Kadın 1. Ligi için yeni sponsor

08 Mart 2021, Pazartesi 11:55
Kadın Milli Takımı ve Kadın 1. Ligi için yeni sponsor

Kadın Milli Takımımızın sponsoru olan Turkcell, Kadınlar 1. Ligi'nin de isim sponsorluğunu üstlendi.

FutbolArena - TFF ile Turkcell arasında yeni bir sponsorluk anlaşması imzalandı. Kadın Milli Takımımızın sponsoru olan Turkcell, Kadınlar 1. Ligi'nin de isim sponsoru oldu. İmza törenine TFF Başkanı Şenol Güneş, A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Kadın Milli Takımı Teknik Direktörü Necla Güngör Kıragası ve Kadın Milli Takımı futbolcularından Didem Karagenç katıldı.

DİDEM KARAGENÇ: "BİR HAYALİMİZ VARDI VE GERÇEKLEŞTİ"
"Bir hayalimiz vardı ve artık buna çok yakınız. Kadın Futbolu için çok önemli bir anlaşmaya imza atılıyor. Bizler sahaya milli formayla çıktığımız zaman tüm kadınları temsil ediyoruz. Desteklerinizin bize güç verdiğini bilmenizi istiyorum."

NECLA GÜNGÖR KIRAGASI: "EZELİ REKABETİN KADINLAR FUTBOLUNDA DA OLMASINI İSTİYORUZ"

Kadın Milli Takımı Teknik Direktörü Necla Güngör Kıragası, "Yıllardır bir isim sponsoru olmasını hayal ettiğimiz Kadınlar 1. Ligi artık çok daha önemli bir hale gelecek. Ezeli rekabeti kadın futbolunda da görmek istiyoruz. Bir tane kız çocuğu futbol oynayabilsin diye kurulan kulüpler sayesinde ayaktayız. Beşiktaş gibi kıymetli bir ismin yanında Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor gibi kulüpleri de görmek en büyük hayalimiz." ifadelerini kullandı.

ŞENOL GÜNEŞ: "HEM RUJ SÜRÜN HEM DE TOP SÜRÜN"

"Bugün anlamlı bir gün. Dünya Kadınlar Günü'nü bir kez daha kutluyorum. Kadınımız saygıyı da sevgiyi de hak ediyor. Eğer bir ayrımcılık olacaksa pozitif yönde kadınlarımız için olmalı. Kadın Futboluna artık daha fazla değer veriliyor. Bu değeri de hak ettiklerini düşünüyorum. Futbol eskiden işsiz, güçsüzlerin işiyken bugün çok daha saygı gören bir iş haline geldi. Bunu sağlamak için 50 yıl geçiyor. Kadınlar olarak sizler de yeni başlıyorsunuz. Hem ruj sürün hem de top sürün. İkisini de iyi yapabilirsiniz. İş bir simgedir. Önünüze çıkabilecek her engeli aşabilecek gücünüzün olduğunu bilin. Zaman zaman haksızlığa uğrasanız bile asla durmayın. Sonunda başaracağınızı göreceksiniz."

NİHAT ÖZDEMİR: "KADIN HAKEMLER DE LİGİMİZDE YER ALACAK"

"Özel bir günde, özel bir anlaşma imzalamak için bir araya toplandık. Emekleri, sevgileri ve yürekleriyle bizlere daima ilham kaynağı olan kadınlarımızın bu anlamlı gününü kutluyorum. Kadına yönelik şiddetin son bulması adına hepimize büüyk görevler düşmektedir. Başta şehit anneleri olmak üzere tüm kadınları saygıyla selamlıyorum.

TFF olarak, Türk sporunun en önemli destekçilerinden Turkcell ile çok özel bir anlaşmaya imza atıyoruz. Bu imza ile Kadın Milli Takımımızın sponsoru olan Turkcell, Kadınlar 1. Ligi'nin de isim sponsoru olacaktır. Bu anlaşmayı özellikle 8 Mart günü imzalamak istedik. Federasyonumuz Türk kadınına inanıyor ve çok değer veriyor. Kadın futbolumuzun Avrupa'da üst seviyeye ulaşması için çalışıyoruz. Kadın futbolunun gelişmesi için tüm çabayı gösteriyoruz ve göstermeye devam ediyoruz. Kadın Milli Takımımızın teknik direktörlüğüne Necla Güngör Kıragası'nı getirdik. Kendisiyle birlikte takımımız önemli adımlar attı. Hocamızı ve tüm oyuncularımızı kutluyorum ve başarılar diliyorum.

Kadın futboluna verdiğimiz önemi UEFA yakından takip etmektedir. İlerleyen dönemlerde bu konuda farklı projeleri hayata geçirmeyi planlıyoruz. Pandemi nedeniyle birçok ülkede kadın ligleri iptal edilirken biz önemli bir adım atıyoruz. Dar kapsamlı olsa da kadın ligimizi yakın bir zamanda başlatacağız. İçimizdeki bu heyecan yarınlar için umut veriyor.

Kadın hakemlerimizi kesinlikle Süper Lig'de de düşünüyoruz. Hedefimiz 2023 yılında kadın hakemlerimize Süper Lig'de yer vermek. Kadın hakemlerimizin yer alması kaliteyi ve standardı da yükseltecektir.

Kadınlar Ligimizde Diyarbakır'dan, Hakkari'den bir takım var. Şırnak'a gittim, onlar da ligin başlamasını bekliyor. Süper Lig'de olan bütün takımların da kadın futbol takımlarının olmasını arzu ediyorum. Bu işe ciddi olarak başlayarak bütçe ayırmaları gerekiyor. Kulüpler Birliği'nde de bu konuyu görüştük."

Son dakika Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!