comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Kadıköy'de zemin neden kötüydü? Stat bakımının maliyeti

22 Şubat 2021, Pazartesi 13:15
Kadıköy'de zemin neden kötüydü? Stat bakımının maliyeti

Fenerbahçe'de Göztepe ile oynanan maçta stat zemininin bozuk olması gündem yarattı.

FutbolArena - Süper Lig'in 26. haftasında Kadıköy'de Göztepe'ye 1-0 mağlup olan Fenerbahçe'de stadın zeminiyle ilgili yönetime yapılan eleştiriler gündem oldu. Ülker Stadı'nın zeminin bozuk olmasının nedenleri ise ortaya çıktı.

KADIKÖY ÜLKER STADI'NDA ZEMİNİN BOZUK OLMA NEDENİ
Fenerbahçe'de Göztepe ile oynanan maçta zeminin bozuk olmasının nedeni de ortaya çıktı. Sarı lacivertli kulüp, stadın çimlerinin bozuk olduğu yerlere yeni çim ekimi yaptı. Ekilen çimlerin çıkmaya başladığı dönemde İstanbul'da yoğun kar yağışının olması çimleri olumsuz etkiledi. Bakımı yapan ekip, kar yağışı nedeniyle çimlerin zarar görmemesi adına stada kum dökme işlemi yapıldı. Bu nedenle Göztepe maçında zemin istenen düzeye gelemedi.

STAT ZEMİNLERİNİN BAKIMI NE KADAR?

Tivibu Spor'da statların zeminleriyle ilgili konuşan Erkut Öztürk, Ankaragücü yönetimiyle Eryaman Stadı'nın çimleri hakkında görüştüğünü belirterek şunları söyledi:

"Gençlerbirliği ve Ankaragücü, ortak bir şirket kurmuş. Eryaman Stadyumu'nun saha bakımını tamamen kendileri üstleniyorlar ve tamamen yerli, çalışanlarının Türk olduğu bir şirketle anlaşıyorlar. Eryaman Stadı'nın maliyeti bu değil ama Kadıköy, TT Stadı veya Vodafone Park üzerinden değerlendirdiğimiz zaman maksimum 500.000 TL ile zeminin bakımı kusursuz hale gelebiliyor. İrfan Can transferine harcanan paranın 200'de birine bu çim bakımı yapılabiliyor. Ben 3 büyük kulübün yöneticisi olsam hemen bugün Ankaragücü, Gençlerbirliği, Denizlispor ve Kasımpaşa kulüplerinin yöneticileriyle konuşurum ve bu zemin işine nasıl çözüm bulduklarını öğrenirim."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"