comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Josef de Souza'dan Quaresma açıklaması: "Özür dilemedim"

06 Mart 2018, Salı 09:38

Fenerbahçe'nin Brezilyalı oyuncusu Josef de Souza, derbide kırmızı kart gören Ricardo Quaresma ile ilgili konuştu.

FutbolArena - Fenerbahçe'nin geçtiğimiz hafta Ziraat Türkiye Kupası'nda oynadığı Beşiktaş derbisinde Ricardo Quaresma'nın Josef de Souza'ya yaptığı hareket sonrası kırmızı kart görmesinin yankıları sürerken Brezilyalı oyuncu açıklamalarda bulundu.


Josef de Souza, Quaresma'dan özür diledi mi?


Son çıkan haberlerde Josef de Souza'nın Ricardo Quaresma'dan özür dilediği yönünde bilgiler yer alıyordu. Ancak Josef de Souza bu iddiaları sert bir dille yalanladı.

Fotomaç'ın haberine göre, Josef de Souza, "Tamamen saçmalık. Onunla hiçbir şekilde diyalog kurmadım. Ben özür dilenecek hiçbir şey yapmadım. Kimseden de özür falan dilemedim. Nereden uyduruyorlar" diye konuştu.
Öte yandan Fenerbahçeli bir diğer oyuncu Neto'nun basında bahsedildiği gibi Josef de Souza'nın isteği ile Quaresma'yı aramadığı ve takım arkadaşının özür dilemek istediğine dair bir konu hakkında görüşmediği belirtmişti.
 

Ricardo Quaresma'nın alacağı ceza


FutbolArena, Habertürk Gazetesi'nden Atilla Türker'e Fenerbahçe maçında gördüğü kırmızı kart ile PFDK'ya sevk edilen Ricardo Quaresma'nın kaç maç ceza alabileceğini sorduk.

Ricardo Quaresma kaç maç ceza alır?

''Ricardo Quaresma'nın dört ya da beş maç ceza alacağını tahmin ediyorum. İki ayrı maddeden, iki ayrı eylemden disiplin kuruluna sevk edildi. Bunlardan birisi kuraldışı hareket, malum vurdu rakibine. Bu iki ile dört maç arası ceza gerektiriyor. Genellikle alt limitten veriliyor, iki maç buradan verilir diye düşünüyorum. Daha sonra saldırı var. Saldırının cezası, beş ile on maç ama hiçbir zaman çok nadir durumlar dışında on maç verilmiyor. Bu iki artı beş yedi maç eder. Fakat bu tür durumlarda genelde uygulanan tabloyu söylemek istiyorum, indirim yapılıyor. İyi niyet, tahrik gibi nedenlerden. Velhasıl sonuç olarak quaresma'nın dört ya da beş maç ceza alacağını düşünüyorum. Ama diyelim ki beş maç aldı, tahkim kurulu bunu dörde indirebilir, dört maç ceza aldı tahkim kurulu bunu üç maça indirebilir.''

İki derbinin hakemlerine bakarsak Fırat Aydınus ve Cüneyt Çakır nasıl yönettiler sizce? 

''
Bir kere şöyle bir gerçek var, Cüneyt Çakır dünyanın en iyi hakemleri arasında yer alıyor. Bu doğrultuda Barcelona, Chelsea ve Real Madrid'in maçlarını yönetiyor. Keza Fırat Aydınus da geçmiş yaşantısını daha iyi değerlendirseydi önü tıkanmayıp daha iyi açılsaydı dünya çapında bir hakem olabilirdi. Yani söylemek istediğim şu; Cüneyt Çakır ve Fırat Aydınus Türkiye'nin uzak ara en iyi hakemleri. Her iki hakeminde görev aldığı maçlarda hataları oldu ama ne olursa olsun inanılmaz bir baskı olduğu için, medya baskısı kulüp baskısı taraftar baskısı her türlü baskı neticesinde hatalar peşi sıra geliyor. Tabi doğaldır bu Cüneyt Çakır'ın ilk maç da hataları oldu, Fırat Aydınus' un vermediği penaltılar atladığı pozisyonlar oldu ama şöyle bir durum var; pek çok hakem hocasının söylediği gibi, “Türkiye'de maalesef hakemlerimiz inanılmaz baskıdan dolayı hakemlik yapamıyorlar, adeta polis jandarma görevi yapıyorlar.” Diyorlar. Futbolcular son derece kötü niyetli. Bu çerçevede hakemlerimiz iyi niyetli fakat kötü bir tablo ortaya çıkıyor. Yanlış düdükler çalınabiliyor.''

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.