comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Jorge Jesus'tan Lucescu'ya yanıt: "Maçı iyi analiz edememiş"

08 Eylül 2022, Perşembe 22:39
Jorge Jesus'tan Lucescu'ya yanıt:

Jorge Jesus, Fenerbahçe - Dinamo Kiev maçının ardından hak ettiği galibiyetleri aldıklarını, Lucescu'ya 

FutbolArena - Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi'nde Dinamo Kiev'i 2-1 mağlup etti. 

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus maçın ardından yaptığı açıklamada hak ettiği galibiyeti aldıklarını söylerken, Lucescu'nun faul tepkisine yanıt verdi. 
Jorge Jesus, "Lucescu'ya saygı duyuyorum. Kendisi teknik direktör olarak kalitesini göstermiş birisi. Ancak ona şöyle bir tavsiyede bulunabilirim. Kaç tane faul yaptıklarını görebilir. Onların sağlık ekibi 8 kez sahaya girdi. Maçı nasıl izledi bilmiyorum ama iyi analiz etmediğini düşünüyorum. Dinamo Kiev bizi sürekli faul yaparak durdurmaya çalıştı. Kalecileri sürekli yerdeydi" dedi. 

Jesus, "Duran toplara çok çalışıyoruaz. Attila Szalai ve Gustavo uzun boylu, hava toplarında iyi oyuncular. Problem yaratacaklarını biliyorduk. Hafta boyunca bunu çalıştık.  Dinamo Kiev maç boyunca 20 küsür faul yaptı. Bizim de bu duruma adapte olmamız gerekliydi -ki, dengeyi kuralım. Kalemize gelen ilk şutları gol oldu. İlk yarıda kalemizi bulan şutları yoktu. Bu da gösteriyor ki, maç boyunca Dinamo Kiev savunma yaptı." şeklinde konuştu. 

"İSTEDİĞİN KADAR YERDE YATABİLİRSİN ARTIK DEMEK İSTEDİM"
Jorge Jesus maçtan sonra Dinamo Kiev kalecisi Bushchan hakkında, "Evet, maçtan sonra Dinamo Kiev kalecisi Bushchan'a "Artık istediğin kadar yerde yatabilirsin. İstersen 1 saat yat. Hiçbir önemi yok." demek istedim."ifadelerini kullandı. 

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!