comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Jorge Jesus'tan Arda Güler yanıtı: "En iyi kararı vereceğim"

10 Ağustos 2022, Çarşamba 21:02
Jorge Jesus'tan Arda Güler yanıtı:

Fenerbahçe teknik direktörü Jorge Jesus, "Arda Güler konusunda takım için en iyi olduğunu düşündüğüm kararı vereceğim her zaman." diye konuştu.

FutbolArena - UEFA Avrupa Ligi 3. eleme turu rövanş maçında Çekya ekibi Slovacko'ya konuk olacak Fenerbahçe'de teknik direktör Jorge Jesus, ellerinde geniş bir kadro olduğunu ve yarınki müsabakada rotasyona gidebileceğini söyledi.

Deneyimli teknik adam, Çekya'nın Brno kentinde, takımının konakladığı otelde düzenlenen basın toplantısında konuştu. Toplantıya Fenerbahçe'nin Çek sol beki Filip Novak da katıldı.
"TAZE KANLARI SAHAYA SÜRECEĞİZ"

Avrupa Ligi elemesindeki ikinci maça çıkacaklarını ve ilk müsabakada evlerinde iyi sonuç elde ettiklerini belirten Jesus, "Bu avantajı koruyup bir sonraki elemelere geçmek istiyoruz. Ligdeki son maçımızın üzerinden az saatler geçti. Maçtan sonra oyuncularımızdan hangilerinin az toparlandığını, hangilerinin daha çok toparlanabildiğini belirledikten sonra kadromuzla yarınki maç için elimizden geleni yapacağız." dedi.

Süper Lig'i ve maç sıklığını düşünerek bu maçta geniş çaplı rotasyon yapıp yapmayacağı sorulan Jesus, “Evet yoğun bir takvimdeyiz. Pazartesi ligi oynadık. Fizyolojik olarak oyuncuların toplanması için 72 saat gerekiyor. Yarınki maçta rotasyon yapmamız normal. Daha taze kan oyuncuları sahaya sürebileceğiz, elimizde çok fazla opsiyon var." diye konuştu.

ARDA GÜLER SORUSUNA YANIT

Arda Güler ile ilgili beklentisi ve tasarrufu olup olmadığı da sorulan Jesus, "Arda Güler konusunda her zaman takım için en iyisi olduğunu düşündüğüm kararı vereceğim." ifadesini kullandı.

Sarı-lacivertli takımın teknik direktörü, futbolda kesinlik olmadığı için form için de kesin süre belirlenemeyeceğini ve futbolun bir bilim olmadığını kaydederek, "Zaman geçtikçe istediğimiz seviyeye ulaşacağız taktik, teknik ve fiziksel olarak. Avrupa maçlarını oynamak oyuncuları gelişimi için önemli. Ne kadar maç oynarsak istediğimiz seviyeye o kadar çok yaklaşırız. Hiçbir zaman net süre veremezsiniz çünkü futbol kolektif bir oyun." açıklamasında bulundu.

Jorge Jesus, takımla geçirdiği 60 günlük sürede beklentilerinin karşılanıp karşılanmadığına yönelik soruya karşılık da "Şu anda geçirdiğimiz hazırlık dönemiyle ilgili konuşmak önemli değil. Yarın Avrupa maçımız var ama 8 haftalık, 60 günlük dönem iyi geçti diyebilirim. Yavaş yavaş takımım ne istediğimi anlamaya çalışıyor. Oyuncular farklı zamanlarda geldi ve gelişme gösteriyorlar. Maçlar oynadıkça daha iyi bir noktaya geleceğiz." şeklinde görüş belirtti.

NOVAK: "EVDE OLMAK ÇOK GÜZEL"

Fenerbahçe'nin Çek sol beki Filip Novak ise ilk maçta sahalarında 3-0 yendikleri Slovacko'yu elemek istediklerini söyledi.

Çekya'da evinde olduğunu aktaran 32 yaşındaki futbolcu, "Evimde olmak çok güzel ama bu ilk değil. Avrupa maçlarında buraya geliyoruz. Elemeyi geçmemiz gerekiyor. Umarım yarınki maçta başarılı bir sonuç alır ve turu geçeriz." diye konuştu.

Zlin takımında futbola başladığını ve Slovacko ile yaptıkları maçlarda hep Zlin takımını tuttuğunu anlatan Novak, yarınki maçta takımı Fenerbahçe için elinden gelen her şeyi yapacağını dile getirdi.

Takıma Kuzey Makedonyalı sol bek Ezgjan Alioski'nin katıldığının hatırlatılması üzerine Novak, "Ben oyuncular arası rekabetin oyuncular açısından iyi olduğunu düşünüyorum. Çünkü herkes elinden gelenin en iyisini yapmak zorunda oluyor. Ben kendimi sol bekte görüyorum ama hoca nerede uygun görürse o bölgede de elimden geleni yaparım." ifadelerini kullandı. (AA)

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!