comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Jorge Jesus: 'Benim çalışma stilim Fenerbahçe gibi tutkulu'

03 Haziran 2022, Cuma 15:20
Jorge Jesus: 'Benim çalışma stilim Fenerbahçe gibi tutkulu'

Fenerbahçe'de teknik direktör Jorge Jesus için imza töreni düzenlendi.

FutbolArena - Fenerbahçe'de teknik direktörlük görevine getirilen Jorge Jesus için imza töreni düzenlendi. Portekizli teknik adam, "Buraya maddi sebeplerden dolayı gelmedim. Beni isteyen başka takımlar da vardı. Ben tutkulu bir takımı çalıtırmak istiyordum. Fenerbahçe de tutkulu bir camia. Bu yüzden buradayım." dedi.

ALİ KOÇ: "BİR TÜRK TAKIMININ GETİREBİLECEĞİ EN BÜYÜK TEKNİK DİREKTÖR"
"Benim için zor bir karar oldu. İsmail Kartal'a teşekkür ediyorum. Asıl teşekkürü yarın kongre üyelerimizin önünde yapacağız.Hocamız Slavia Prag maçından itibaren tüm maçlarımızı izleyip inceliyor. Sonuç itibariyle kimyamız uyuşuyor. Fenerbahçe'nin tekrar tarih yazma hedefi hocamızın ilgisini çekti. Bir Türk takımının getirebileceği en üst seviyedeki teknik direktörü getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Samandıra ile ilgili tespitleri, otobüsümüzle ilgili tespitleri, koltukların rengine kadar pek çok konuda bize ev ödevleri verdi. Hocamız eksik bölgelerimiz için en az 5'er alternatif hazırladı. Kulübümüzün ekonomik durumuna uygun, gerçekçi isimler. Ve bu isimlerin hiçbir tanesi basında çıkmadı. Hocamızın başarısı, istatistikleri, çalıştığı takımları konuşmaya bile gerek yok ancak en önemlisi 2 puanın üzerinde bir ortalamaya sahip. Hocamızın şanlı camiamızı, hedeflerimizi ve isteklerimizi bilmesi ve bizi tanıması bizim için avantaj oldu."

JORGE JESUS'UN AÇIKLAMALARI

"Burada olmak benim için bir gurur. Fenerbahçe'nin büyüklüğünü biliyorum. Buraya gelmemdeki en büyük etkenlerden biri başkanımızın beni ikna etmesi oldu. Taraftarlar gerçekten sosyal medya hesaplarımızı istila ettiler. Buraya maddi sebeplerden dolayı gelmedim. Beni isteyen başka takımlar da vardı. Ben tutkulu bir takımı çalıtırmak istiyordum. Fenerbahçe de tutkulu bir camia. Bu yüzden buradayım. Burada her imkana sahibiz. Bu sene şampiyon olmak istiyoruz."

"ARDA GÜLER ÇOK YETENEKLİ BİR FUTBOLCU"
"Benim tek bir sistemim yok. Futbolda elbette sistem önemli ama başka önemli faktörler de var. Oyuncularınız çok önemli. Ben genelde 4-4-2 sistemiyle oynadım ama maça göre bu değişebilir. Min-Jae, Avrupa'da her takımın isteyebileceği kaliteli bir futbolcu. Arda Güler de çok yetenekli. Onun daha fazla gelişeceğini ve takıma yardımcı olacağını düşünüyoruz. Takımın maddi olarak içinde bulunduğu durumun farkındayım. Bizim için önemli olan takımın kalitesini artırabilmek, devrim yapmayacağız, sadece denge sağlamak istiyoruz. 4-5 oyuncu alacağız. Kulübün maddi şartları içinde elimizden geleni yapacağız."

"MESUT ÖZİL İLE İLGİLİ KARAR AYNI ŞEKİLDE DEVAM EDECEK"

"Futbolda geçmişte elde edilen başarılar çok önemlidir. Mesut Özil çok iyi bir futbolcu ama kendisiyle ilgili alınan karar aynı şekilde devam edecek. Burada önemli olan Jesus, Özil değil. Burada önemli olan her zaman Fenerbahçe. Ben de Fenerbahçe'de olan futbolcularla oynayacağım."

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!