comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Jorge Jesus: "Avrupa'da köpek balıklarının arasındayız"

04 Kasım 2022, Cuma 02:00
Jorge Jesus:

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus, Dinamo Kiev galibiyetinin ardından yaptığı açıklamada, "Avrupa Ligi'nde harika performans sergiledik. Son 16'dayız. Play-off oynamadan son 16'ya kalmamız önemli. Takım, yorgunluk limitinde çünkü." dedi. 

 

FutbolArena - Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi'nde deplasmanda Dinamo Kiev'i 2-0 yenerek grubunu lider bitirdi ve son 16 turuna kaldı. 

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus maçın ardından açıklamalarda bulundu. 
"PLAY-OFF OYNAMAMAK ÖNEMLİ TAKIM YORGUNLUK LİMİTİNDE ÇÜNKÜ"

"Mutluyum. Son 16'dayız. Avrupa Ligi'nin şu an en iyi takımları arasındayız. Fenerbahçe'nin kimliğini Avrupa'da tekrardan duyurmak adına iyi bir başardık. Şimdi play-off oynamayacağız. Bizim için önemli. Takım yorgunluk sınırında çünkü. 

"ARDA GÜLER HAKKINDA"

Arda Güler henüz 17 yaşında. Çok yetenekli. Fiziksel anlamda gelişmesi gerekiyor ve gelişecek. Taktiksel anlamda da öğreneceği şeyler var. Çok baskı yapmamalıyız. Zamanla çok fazla gelişecek ve çok önemli oyuncu olacak." 

"BLÖF YAPMIYORUM"

Takım Avrupa Ligi'nde harika performans sergiledi. Şunu da tekrarlamam gerekiyor. Bizim hedefimiz Avrupa Ligi'ni kazanmak değil. Başka takımların hedefi. Daha kaliteli, finansal kapasitesi olan takımların hedefi. Köpek balıklarının arasında kendimize yer edinmeye çalışıyoruz. Çok güçlü takımlar var. Son 16'da elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Ancak belirtmiş olduğum gibi çok güçlü rakipler var. Gerçekçi ve mütevazi olmalıyız. Bizim de sözümüz var elbette. 

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!