comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

İsmail Köybaşı, Caner Erkin'i solladı!

07 Şubat 2018, Çarşamba 18:29

Fenerbahçe'nin Milli sol beki İsmail Köybaşı bu sezon isabetli orta konusunda Caner Erkin'i solladı.

FutbolArena Analiz - Süper Lig'de geçtimiz sezon en çok tartışılan transferlerden biri Fenerbahçe'nin yıldızı Caner Erkin'in Beşiktaş'a, Beşiktaşlı İsmail Köybaşı'nın da Fenerbahçe'ye transferi olmuştu. 


Süper Lig'in en çok isabetli orta kesen sol bekleri


2017-2018 sezonunda 20. hafta geride kalırken OPTA'nın verilerine göre en çok isabetli orta yapan sol bekleri araştırdık. 

Buna göre geçmişte isabetli ortalarının etkinliği ile bilinen Caner Erkin'in bu sezon da 2. sırada olduğu görülürken sürpriz bir isim, İsmail Köybaşı'nın bu listede zirvede yer aldığı görülüyor. İsmail Köybaşı 90 dakika başına hem Caner'den daha çok isabetli orta yapmış, hem de Caner'den daha az isabetsiz orta yapmış durumda! 
Süper Lig'de bu sezon en az 5 maç sol bek pozisyonunda oynayan 20 futbolcuyu ele aldığımız bu istatistikte 90 dakika başına 2.4 isabetli orta yapan İsmail Köybaşı zirvede yer alıyor. Onu 90 dakika başına 2 isabetli orta ile Caner Erkin, 1.6 isabetli orta ile Karabükspor'dan Luis İbanez ve 1.3 isabetli orta ile Galatasaray'dan Latovlevici takip ediyorlar. 5. sırada da 1.1 isabetli orta ile Akhisarspor'dan Ömer Bayram var. 

ADRİANO AZ AMA İSABETLİ KESİYOR

Listenin ilk 5 sırası en çok isabetli orta kesen oyuncuları ele alsa da bu durum takımların oyun yapılarıyla da ilgili. Örneğin Ömer Bayram 90 dakika başına 1.1 isabetli orta yapsa da 5.9 isabetsiz orta da yapıyor. Ancak 6. sıradaki Adriano 90 dakika başına 1 isabetli orta yaparken sadece 1.9 isabetsiz orta yapıyor. Yani yaklaşık olarak Ömer Bayram 7 ortada bir isabet sağlarken, Adriano 3 ortada bir isabet sağlıyor.

SAĞ BEKLERDE SABRİ SARIOĞLU ÖNDE

Dünkü haberimizde en çok isabetli orta yapan sağ bekleri de incelemiştik. Sabri Sarıoğlu'nun zirvede olduğu o analizi incelemek için tıklayınız...
Süper Lig Analiz Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.