comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

İsmail Kartal'dan Terim'e: 'Kadıköy'de nasıl şampiyon olduğunuzu herkes biliyor!'

15 Nisan 2019, Pazartesi 00:12
İsmail Kartal'dan Terim'e: 'Kadıköy'de nasıl şampiyon olduğunuzu herkes biliyor!'

Fenerbahçe'nin eski teknik direktörlerinden İsmail Kartal, Fatih Terim'in maç sonu "Kadıköy'de bizim güzel anılarımız var." sözlerine yanıt verdi. 

FutbolArena - Fenerbahçe eski teknik direktörü İsmail Kartal, Tivibuspor'da Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in "Kadıköy'de yaşadığımız güzel şeyler, güzel anılar var. O yüzden gelenek, 1 galibiyet falan bunları önemsemiyorum." sözlerine çarpıcı yanıt verdi. 

Özgür Buzbaş, "Otobüs kurşunlandığında siz teknik adamdınız, son ana kadar şampiyonluk mücadelesi verdiniz. Daha önce futbolcu olarak da Fenerbahçe'de görev almış birisi olarak, çok şey gördünüz. Maç sonu yapılan açıklamalara ne diyorsunuz?" şeklinde soru yöneltti. 
"FENERBAHÇE TERTEMİZ ÇIKTI"

İsmail Kartal ise, "Çok zor günler geçirdik. Bunları yaşayanlar olarak, anlatılacak şeyler değil. Bize çok karanlık günler yaşattık. Fenerbahçe'yi yok etmek istediler. Camiamızın ve taraftarlarımızın dik duruşu, bizlere inanmasıyla bu mücadeleyi sonuna kadar verdik. Türk adaleti de kararını verdi. Bu işten Fenerbahçe tertemiz çıktı."
"FENERBAHÇE HALA O GÜNLERİN BEDELİNİ ÖDÜYOR"

O günlerde yaşatılanlar, ardından benim teknik direktör olduğum dönemde kurşunlanmamız Avrupa'da ilk kez bizim başımıza geldi. O günlerin bedelini Fenerbahçe hala ödüyor. Maalesef ödüyor. Hem başarı anlamında, hem ekonomik anlamda kulübümüz çok zor günler geçirdi. Sanki lekeliymişiz gibi itibarsızlaştırma çabaları vardı. Biz tertemizdik. Bunu her yerde, herkese dik durarak anlattık."

İSMAİL KARTAL'DAN TERİM'E: "O GÜN HANGİ ŞARTLARDA NASIL ŞAMPİYON OLDUĞUNUZU HERKES BİLİYOR"

Fatih hoca güzel günlerimiz var dedi. O gün hangi şartlarda sizin nasıl şampiyon olduğunuzu bizler biliyoruz. Herkes de biliyor. Unutmadık, unutturmayacağız. Bunun özeti bu. Sadece kurşunlanma değil. Kurşunlanmanın haricinde de o sene şampiyonluğu kaybettik. Kendi evimizde kaybettiğimiz Akhisarspor maçını izlesin. Bu işler böyle konuşulursa o zaman Erciyes, Akhisarspor ve Başakşehir maçını izlesinler. 4 kırmızı kart gördük Başakşehir maçında. Erciyes maçında verilmeyen penaltımız. Akhisarspor maçında verilmeyen kırmızı kart... Geriye getirek bir şeyleri geti getiremeyiz."  

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (10 Ocak 2020)