comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

İsmail Kartal'dan Galatasaray: 'Hakem hata yaptı ama sahadaki futbol.'

15 Nisan 2019, Pazartesi 19:25
İsmail Kartal'dan Galatasaray: 'Hakem hata yaptı ama sahadaki futbol.'

Fenerbahçe eski teknik direktörü İsmail Kartal, Galatasaray derbisini yorumladı. 

FutbolArena - Fenerbahçe ile Galatasaray arasında 1-1 berabere biten derbiyi A Spor'da İsmail Kartal yorumladı. 

"HASAN ALİ'NİN KIRMIZI KARTINDAN SONRA OLDU HER ŞEY"
Hasan Ali Kaldırım'ın kırmızı kartından sonra ne olduysa ikinci yarı oldu. Türk futbolunun daha iyi olmasını istiyorsak, çok fazla düdük çalınmaması lazım. Oyunun fazla durmaması ve hakemlerin akıcı oyunun önüne geçmemesi lazım. Oyun kurallarının dışına çıkmadan ufak tefek faullere düdük çalınmamalı. 

"GALATASARAY BİR DAHA NE ZAMAN FENERBAHÇE'Yİ BÖYLE YAKALAYACAK?"

Ali Palabıyık her iki takım açısından da iyi maç yönetmedi. Bunu herkes kabul ediyor. Hakemlerimiz biraz daha cesur ve dikkatli olmalı. Herhalde iki takımın baskısından bu hatalar yapıldı. Ancak takımı Galatasaray 10 kişi kalan Fenerbahçe karşısında 1-0 öndeyken, rakibini bir daha nasıl böyle yakalayacak? Bunu düşündüğünüz zaman elinize büyük bir fırsat geldi. Bunun ardından karşılıklı açıklamalar geliyor. Hakem hata yapmış olabilir ama 10 kişi kalmış Fenerbahçe'yi bir daha ne zaman böyle yakalayacaksınız? Orada siz futbolunuzu oynayıp 2. golü atıp maçı kazanmayı bilecektiniz. Son dakikalarda Alper o pozisyonu gole çevirse, 10 kişi Fenerbahçe maçı da kazanabilirdi. O zaman Fenerbahçe bir tarih daha yazacaktı. 

"FENERBAHÇE BERABERLİĞE SEVİNMEDİ"

Fenerbahçe beraberliğe değil, 60 dakika 10 kişi oynamalarına ve yenik duruma düşmelerine rağmen geleneği sürdürdükleri için sevindi. Bu şartlar gerçekten kolay değil. 

"FENERBAHÇE'NİN OTOBÜSÜ KURŞUNLANDIĞINDA BU KADAR VERYANSIN OLMADI"

Biz o sene kurşunlandık ve şampiyonluğu kaybettik. Bu kadar veryansın olmadı. Fenerbahçe maddi ve manevi hala o yılın bedelini ödüyor. 3 Temmuz süreci ve ardından kurşunlanma... İnsanlar bunu çok çabuk unutmuş gibi geliyor. Bir maçtan sonra öyle oldu böyle oldu diye ortalığı yangın yerine çeviriyorlar. O sene şampiyonluk sadece kurşunlanmadan dolayı değil, çok şeyden dolayı gitti. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Transfer Arenası (22 Temmuz 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.