comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

İsmail Kartal: "Sadece kadro değil oyun gücümüz de var"

09 Ekim 2023, Pazartesi 00:03
İsmail Kartal:

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal maçın ardından "Rakip teknik direktörler ve kamuoyu maçlar sonrasında ilk olarak kadro kalitesini söylüyor. Bu sizin başarınızı gölgeliyor mu?" sorusuna, "Kalite farkı var. Haklılar ama güçlü de bir oyun var." yanıtı verdi. 

FutbolArena - Fenerbahçe, Süper Lig 8. haftasında deplasmanda Kasımpaşa'yı 2-0 mağlup etti. 

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal maçın ardından açıklamalarda bulundu. 
İSMAİL KARTAL'IN AÇIKLAMALARI

Devre arasında oyuncularıma topun hızını artırmamız gerektiğini söyledim. Daha tempolu oynadık ve daha iyi, net pozisyonlar bulduk. 2. golden sonra birkaç net pozisyonumuz vardı. Sonuç olarak 3 puan için geldik, 3 puanı aldık. Oyuncularımızı tebrik ediyorum.

"SADECE KADRO KALİTESİ DEĞİL GÜÇLÜ BİR OYUNUMUZ VAR"

"Takım savunmasını iyi yapıyoruz. Hücum ederken savunmayı, savunmadayken hücumu düşünmek bizim oyun anlayışımız. Meslektaşlarımız bizim arkadaşımız. Kalite farkı tabii ki önemli, o konuda haklılar ama kalite farkı var diye buradaki güçlü oyunu unutmamak gerekir. Bu oyun nasıl oluşturuldu. Bu takım geçen sene farklı sistemde oynuyordu. 10 farklı oyuncu gelmiş. İsterseniz en iyi oyuncuları getirin sizin bir dokunuşunuz yoksa olmaz. Ekibimizle çalışıyoruz. Kendimize oyun planı yarattık. Bunun B ve C planları da var.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!