comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

İsmail Kartal Fred'i neden oyundan aldığını açıkladı

19 Nisan 2024, Cuma 03:50
İsmail Kartal Fred'i neden oyundan aldığını açıkladı

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, Olympiakos maçının ardından Fred'i oyundan alma sebebi olarak, "Fred ile konuştuk uzun zaman sakatlık yaşadı. Uzatmaları düşünerek daha mücadeleci dinlenmiş bir oyuncuyu almayı düşündük." ifadelerini kullandı. 

FutbolArena - Fenerbahçe, Konferans Ligi çeyrek final rövanş maçında Olympiakos'a penaltılarla elenerek kupaya veda etti. 

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal maçın ardından açıklamalarda bulundu. 
DEĞERLENDİRME

"Oyuna çok iyi başladık. İlk devre muhteşem bir Fenerbahçe vardı. Golü de erken bulduk, 1-2 net pozisyonumuz daha vardı ama bunları değerlendiremedik. İkinci yarıya iyi başladık. Bir ara oyun dengelendi ve sona doğru yine hakimiyeti aldık ama golü bulamadık. Golü bulamamanın stresini yaşadık. Uzatmalarda mecburi değişiklikler yaptık. Uzatmalar dengeli geçti. Turu geçmeyi hem takım hem taraftar olarak hak etmiştik. Oyuncularımı mücadelelerinden dolayı tebrik ediyorum."

"FRED'İ OYUNDAN ALMA SEBEBİM."

"Fred ile konuştuk uzun zaman sakatlık yaşadı. Uzatmaları düşünerek daha mücadeleci dinlenmiş bir oyuncuyu almayı düşündük. Bugün Bonucci çok kariyerli, Cengiz aynı, Tadic bugüne kadar penaltılarımızı kullandı. Yüzdesel olarak çoğunu atan oyuncular ama kaçıranlar da onlar oldu. En güvendiğimiz penaltıcılarımız penaltıları kaçırdı. Kendileri de çok üzgün." 

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!