comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

İsmail Kartal: 'Elimizde bir tek lig kaldı Hedefimiz.....'

25 Şubat 2022, Cuma 01:29
İsmail Kartal: 'Elimizde bir tek lig kaldı Hedefimiz.....'

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, Slavia Prag maçının ardından "Genel anlamda istediğimiz oyunu ortaya koyamadık. Ferdi'nin sakatlığı ve 10 kişiyken yediğimiz 2. gol bizi demoralize etti" dedi. 

FutbolArena - Temsilcimiz Fenerbahçe, UEFA Konferans Ligi'nde Slavia Prag'a rövanşta 3-2 kaybederek Avrupa'ya veda etti. 

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal maçın ardından açıklamalarda bulundu. 
"FERDİ'NİN SAKATLANMASI"

Turu geçebileceğimizin inancıyla geldik. Ferdi sakatlandı. Yerine birini sokana kadar 10 kişi gol yedik. Bu golden sonra oyuncularım moral olarak çöktü. İkinci yarıya rakibimiz etkili başladı. Sonrasında hamle yaptık. Ancak 3. yediğimiz gol bizi yine demoralize etti.

"GENEL ANLAMDA İSTEDİĞİMİZ OYUNU ORTAYA KOYAMADIK"

Oyunun son bölümlerinde yaptığımız değişikliklerle maçı dengeledik. Ancak bugün genel anlamda çok istediğimiz gibi oyun ortaya koyamadık. 3-2 kaybettik ve elendik. Üzgünüz.
"FERDİ'NİN SAKATLANMASI PLANLARIMIZI BOZDU"

Maça dair arkada 3'lü kalıp, öndeki forvetlerimizi içeri yönlendirip, Ferdi ve Osayi ile hücum destekli bir plan hazırlamıştık. 2 kanat oyuncusunun ön tarafa desteğiyle gol atmayı hedefliyorduk. Ferdi sakatlandı. Sonra 4'lüye dönmek zorunda kaldık."

"ELİMİZDE BİR TEK LİG KALDI. HEDEFİMİZ SENEYE AVRUPA KUPALARINA GİTMEK"

"Avrupa'dan elendik. Türkiye Kupası'ndan elendik. Elimizde lig kaldı. Haftada 1 maç oynayacağız. Bahanesi yok. Maç maç düşünüp ligde sıralamadaki yerimizi daha üst sıralara taşıyarak, önümüzdeki sezon Avrupa kupalarına gidebilmek için mücadele edeceğiz."

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!