comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

İsmail Kartal: "Allah'ın izniyle bu sezon şampiyonuz"

05 Temmuz 2023, Çarşamba 21:23
İsmail Kartal:

Fenerbahçe teknik direktörü İsmail Kartal, imza töreninde "Fenerbahçe camiası ne kadar güçlü olduğunu tekrar hatırlayacak. Allah'ın izniyle bu sezon şampiyonuz." diye konuştu.

FutbolArena - Fenerbahçe'de teknik direktörlük görevine getirilen İsmail Kartal için imza töreni düzenlendi. Samandıra'daki Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri'nde, kulüp başkanı Ali Koç ve yöneticilerin de katılımıyla gerçekleştirilen törende açıklamada bulunan Kartal, şampiyonluk için taraftarlara seslenerek tek yumruk olma vaktinin geldiğini söyledi.

"VAKİT TEK YUMRUK OLMA VAKTİDİR"
Görevden son ayrılışının ardından sene boyunca çok güzel geri bildirimler aldığını dile getiren Kartal, "Ayrılık sürecinin ardından ekip arkadaşlarım Avrupa'da bazı ülke, takım ve teknik direktörleri takip etti. Trendi takip ediyoruz ve olaya hakimiz. Yurt içinde bütün maçları izleyerek yakından takip ettik. 2-3 haftada bir ekip arkadaşlarımla toplanarak ligle ilgili değerlendirmeler yaptık. Fenerbahçe'mizin 9 yıldır ne yaşadığı kadar bugün bizim neyi farklı yapacağımız da çok önemli. Sorumluluklarımın bilincinde, beklentilerin farkındayım. Hep birlikte ekip olduğumuz takdirde sezonu en güzel yerde bitireceğimize kalpten inanıyorum. Ekibimle bu yola baş koydum. Bu camia ne kadar güçlü olduğunu tekrar hatırlayacak. Takım olarak yükseliş ateşini biz yaktık, sıra sizde. Vakit tek yumruk olma vaktidir. Allah'ın izniyle bu sezon şampiyonuz." diye konuştu.

"FENERBAHÇE'YE YAKIŞIR TRANSFERLER PEŞİNDEYİZ"

Takımın yükünü hafifletecek önemli transferler yapacaklarını aktaran Kartal, şöyle devam etti:

"Başkanımızla açık, net, şeffaf, taraftarlarımızın memnun olacağı, takımın yükünü hafifletecek önemli transfer hamlelerimiz var. Transfer hemen olmuyor. Zorluklarla karşılaşıyoruz. Kimse merak etmesin, endişe ya da kaygı olmasın. Fenerbahçe'ye yakışır transfer için başkanımızı ve yönetimimizi çok istekli görüyorum. En doğru kararı vermek için takımımıza en büyük katkıları verecek oyuncuların peşindeyiz. Taraftarlarımızın endişesi olmasın. Rusya'daki turnuvadan sonra aramızdan ayrılacak ve katılacak oyuncular olacak. Takımda şu an pozitif bir enerji var. İnşallah bunu sezon sonuna kadar sürdürüp sonunda da şampiyon olmak istiyoruz."

"3 POZİSYONA TAKVİYE YAPACAĞIZ"

İsmail Kartal, savunma, orta saha ve hücuma oyuncu transfer edeceklerini dile getirdi.

Başkan ve yönetimin transferde kendisine önemli destek verdiğini kaydeden Kartal, "Savunmaya, orta alana ve hücum hattına oyuncu alacağız. Altay'ın sakatlığı geçti, morali yerinde. Bu bir süreçtir. Kendisine yurt dışından teklifler olabilir. Bu süreci başkanla yakından takip ediyoruz. Gelişmelere göre karar vereceğiz. Bugünden yarına kaleci alalım ya da Altay gitsin diye düşüncemiz yok. Altay değer verdiğimiz oyuncumuzdur. Fenerbahçe'ye 2 dönem geldim. Şampiyonluğu biz kaybetmedik, şampiyonluk bizim elimizden alındı, kurşunlandık. İkinci gelişim hoş olmayan bir görüntüydü, içime sindiremiyordum. Göreve geldik tekrar bütünlük sağladık ve bu enerjiyle takımımız da sahada Fenerbahçe'nin karakterine yakışır oyunla sezonu güzel bitirdi. Ama hep yarım kaldı. İnşallah bu yarım kalan işe hep beraber kenetlenerek son vereceğiz, buna yürekten inanıyorum. Hep beraber başaracağız." ifadelerini kullandı.

ARDA GÜLER SORUSUNA YANIT

Arda Güler konusunda kulüp için hayırlısını dileyen Kartal, "Dzeko, önemli kariyer ve figür. Bize gelmesi yabancı transferinde elimizi güçlendirecektir. Benim sistemim belli. Zaman zaman tek, zaman zaman çift oynayabiliriz. Her maçta sistemde diretecek değiliz. İçimde dönmemle ilgili his vardı. Tekrar gelebileceğimi düşünüyordum. Başkan aradığında çok heyecanlandım. İnanın uyuyamadım. Sağ olsun başkan oradan aldırdı beni, derhal buraya geldim. Büyük coşku ve enerjim var. Bu mutluluğu Samandıra'ya yayarak Fenerbahçe için elimden gelenin en iyisini yapmak istiyorum. Geldiğimizden beri evime gitmedim, bu böyle devam edecek." şeklinde görüş belirtti.

"ZAJC DÜŞÜNME AŞAMASINDA"

Hücum eden bir Fenerbahçe oluşturacağını aktaran Kartal, sözlerini şöyle tamamladı:

"Ben Fenerbahçe takımının, taraftarlarının ne istediğini iyi biliyorum. Agresif oynamaya çalışan, sürekli golü kovalayan sistemimiz olacak. Geçtiğimiz dönem ne yaptıysak üzerine koyarak devam edeceğiz. Zajc, her teknik adamın isteyeceği karakter. Çalışkan, profesyonel ve işine saygılı. Mukavelesi bitti, kendisiyle görüştüm. Avrupa'nın en büyük liglerinden teklifler olduğunu söyledi. Ayrılmayı düşünse de benim gelmemle şu an Fenerbahçe'ye daha sıcak bakıyor. 'Biraz zaman verin hocam.' dedi. Şu an Zajc düşünme aşamasında. İnşallah bir an önce o da aramıza katılır diye düşünüyoruz. Jesus ile bir görüşmem olmadı." (AA)

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!