comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

İrfan Can Kahveci: 'Yakınlarım hangi takımı tuttuğumu bilir'

02 Mart 2021, Salı 12:30
İrfan Can Kahveci: 'Yakınlarım hangi takımı tuttuğumu bilir'

Fenerbahçe'nin yeni transferi İrfan Can Kahveci basın toplantısında soruları yanıtladı.

FutbolArena - Süper Lig'de Ocak ayının transfer gözdesi İrfan Can Kahveci, Fenerbahçe'ye imza attıktan sonra ilk kez basın toplantısı düzenledi. İrfan Can Kahveci antrenman öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"YAKINLARIM BENİM HANGİ TAKIMI TUTTUĞUMU BİLİR"
"Böyle büyük bir camiaya geldiğim için çok mutluyum. 2-3 senedir Fenerbahçe ile adım geçiyordu. Yakınlarım benim hangi takımı tuttuğumu bilir. Bunu buraya geldiğim için söylemiyorum, en yakın arkadaşlarım da bilir."

"MESUT ÖZİL BENİM İDOLLERİMDEN BİRİ"

"Benim futbol hayatımda şanslı olduğum konular var. İzlediğim oyuncularla birlikte oynadım. Mesut Özil ağabey benim idollerimden biri. Ondan ne kadar şey kaparsam benim için kar. İnşallah Fenerbahçe'den Avrupa'ya gideceğim, bunu da Mesut Özil ağabeyin katkıları ile yapabilirim. Emre ağabey gelişimimde önemli rol oynadı. Transfer sürecinde hiç konuşmadım. Başakşehir'in de bende emeği çoktur. Göksel Gümüşdağ ile abi kardeş ilişkimiz var. Benim isteklerim ve kulübün menfaatleri doğrultusunda en iyisini yapmaya çalıştık, sonuç olarak Fenerbahçe'ye geldim."

"HAYALİMDEKİ TAKIMDA ŞAMPİYON OLMAK BENİM İÇİN DAHA GÜZEL BİR ŞEY"

"2 sene üst üste şampiyon olmak isterim, bunu da düşünüyorum. İnşallah olacağımızı da düşünüyorum. Hayalimdeki takımda şampiyon olmak benim için daha güzel bir şey. Orta sahaya katkı sağlayacağımı düşünüyorum. Oyun kapalı olduğu maçlar olacak, o zaman kendim pozisyonlar üretmeye çalışacağım. Kesinlikle katkımın olacağını düşünüyorum."

"Sakatlığımı atlattım, şu an hazırım. Bu hafta hocamız şans verirse sahada olabileceğim. Milli takımda her zaman olmak isterim. Başakşehir'den gitme düşüncem yoktu. Bundan sonraki hedefim Avrupa. İnşallah Avrupa Şampiyonası'nda da şans bulurum."

"FENERBAHÇE'Yİ DIŞARIDAN KARIŞTIRMAYA ÇALIŞANLAR VAR"

"Kulübümüzü dışarıdan karıştırmaya çalışanlar oluyor. Algılara kapılmamak gerekiyor. Biz iyi bir aileyiz. Mücadelemizi sürdürdüğümüz sürece mutlu sona ulaşacağımızı düşünüyorum. Fenerbahçe'nin efsane çubuklu forması ile sahada olduğum sürece hangi mevkide oynadığımın önemi yok. Elimden geleni yaparım. Fenerbahçe taraftarlarına teşekkür ederim. Beni çok iyi karşıladılar. İnşallah karşılığını verebilirim."

"AVRUPA'YA FENERBAHÇE'NİN MENFAATLERİ DOĞRULTUSUNDA GİDERİM"

"Futbolcunun bir seviyesi yok, her zaman kendini geliştirmeli. Hocalarımız, doktorlarımız var. Onların gözlemleriyle kendimi geliştirmeye çalışıyorum. 25 yaşında da çalışacağım 35 yaşında da çalışacağım. Ben hep söylemişimdir. İspanya Ligi'ni daha uygun görüyorum kendime. Başka liglerde de oynayabilirim. Giderken Fenerbahçe'nin çıkarları doğrultusunda gideceğim. Başakşehir'e gittiğimde de öyleydi. Onların menfaatlerine göre hareket ettim. İleride Avrupa'ya gidersem Fenerbahçe'nin menfaatleri doğrultusunda giderim."

"İYİ Kİ BAŞAKŞEHİR'E GİTMİŞİM"

Gençlerbirliği'nden Başakşehir'e transfer olduğu dönemde Fenerbahçe'nin de kendisini istemesiyle ilgili konuşan İrfan Can, “İyi ki Başakşehir'e gitmişim. Çünkü orada kendimi geliştirmem gereken şeyler vardı. O zaman Fenerbahçe'ye gelseydim belki çok bekleneni veremeyecektim. Şampiyonluk yaşadım Avrupa Ligi'nde, Şampiyonlar Ligi'nde oynadım. Benim endişem yok kadro durumuyla alakalı. Ben ilk 11'de oynamak için elimden geleni vereceğim” diye konuştu.

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"