comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

İngiltere'de VAR tartışması! Ali Koç'un önerisi gündemde

05 Kasım 2019, Salı 14:11
İngiltere'de VAR tartışması! Ali Koç'un önerisi gündemde

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un da geçtiğimiz günlerde öneri olarak sunduğu konu İngiltere'de de gündeme geldi.

FutbolArena - İngiltere Premier Lig'de son haftalarda VAR ile ilgili eleştirilerin artması üzerine sistemin kullanılmasındaki değişikliklerle ilgili kritik bir toplantı yapılacak. Premier Lig yönetimi, kulüp temsilcileri ile bir araya gelerek teknik direktörlerin maç içerisinde belirli sayıda pozisyonda hakemi VAR'a gitme konusunda uyarma hakkı tanıma konusunu tartışacak. İngiltere'de gündeme gelen konu geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe Başkanı Ali Koç tarafından da dillendirilmişti.

VOLEYBOL VE TENİSTEKİ SİSTEM
The Telegraph'ın haberine göre Premier Lig yönetimi, son haftalarda artan eleştirilerin ardından VAR'ın kullanım alanlarında değişiklik yapmak üzere kulüp yöneticileri ile bir araya gelecek. Bu toplantıda özellikle voleybol ve tenisteki gibi teknik direktörlere maç içerisinde hakemi VAR ekranına gidip pozisyonu tekrar izlemesi için itiraz hakkı tanınması tartışılacak. Ayrıca şu ana kadar İngiltere'de monitöre gitmeyen hakemlerin ekrana giderek pozisyonu izleme hakkının tanınması da gündemde. ALİ KOÇ DA ÖNERMİŞTİ

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç da geçtiğimiz günlerde beIN Sports'a yaptığı açıklamada, maç içerisinde teknik direktörlere itiraz hakkı tanınması fikrini dile getirmiş ve, "Teniste var, voleybolda var, basketbolda var. Belki de İFAB bunu getirecektir. Her takımın her devre 2 kere itiraz hakkı olmalı. Bazı pozisyonlar var, anlaşılır gibi değil" demişti.

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (20 Ocak 2020)