comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

İlker Başbuğ 3 Temmuz sürecini anlattı: "Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım..."

15 Mart 2018, Perşembe 19:44

Fenerbahçe TV'de yayınlanan Son Kale Programı'nda Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, 3 Temmuz sürecine dair önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Fenerbahçe Televizyonu Son Kale programında 3 Temmuz sabahı ve sonrasında neler yaşadıklarını anlatarak, bu süreci değerlendirdi ve ilk aşamada şu açıklamaları yaptı:


3 Temmuz olayı İlker Başbuğ (Fenerbahçe)


Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, 3 Temmuz'a dair şu ifadeleri kullandı:

"FENERBAHÇE'Yİ HEDEF ALAN BİR OLAY VAR"
3 Temmuz 2011 Pazar günü biz aslında Bodrum'a gidiyoruz. Uçak biletlerini aldık ve gittik. Sabah kalktığımızda birden bire alt yazı olarak gördüğümde şoke oldum. Gerçekten inanılmaz bir olaydı. 98 kişinin göz altına alınması olayı var. Fenerbahçe'yi hedef alan bir olay var. Sonra olayları adım adım izledik. 

"2011 YILINA DÖNERSEK..."

2011 yılına tekrar dönersek, o süreçte ciddi sayıda askeri personel göz altına alındı ve tutuklandı. Bunların bir kısmı da benimle beraber daha önce Genel Kurmayda görev yapan arkadaşlarımdı. Olaylar almış başını giderken, birden bire ilk defa Orgeneral Bilgin Balanlı tutuklandı. 

"AZİZ YILDIRIM'A YAPILAN KOMPLO..."

Fenerbahçe'ye ve Aziz Yıldırım'a yönelik bu komployu genel resimden ayırt etmemek lazım. Genel resmin bir parçasıydı. Niye Fenerbahçe hedef alındı? Bu da ayrı bir tartışma konusu. 2011, 3 Temmuz'da bu olayı yaşadık. İnsan ne kadar olursa olsun, bu cesarette bir olayı pek beklemiyorsunuz. Bunun kimler tarafından organize edildiği konusunda hiç bir tereddütüm olmadı.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (14 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.