comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

İki yıl önce Fenerbahçe'yi eleyen Vardar'a UEFA'dan darbe

23 Mayıs 2019, Perşembe 20:31
İki yıl önce Fenerbahçe'yi eleyen Vardar'a UEFA'dan darbe

İki yıl önce Fenerbahçe'yi eleyerek UEFA Avrupa Ligi'nde gruplara kalarak tarihinde bir ilki gerçekleştiren Vardar, ekonomik kriz yüzünden 2 yıldır UEFA'dan men cezası alıyor. 

FutbolArena Dış Haberler - 2017/18 sezonunda Fenerbahçe'yi eleyerek tarihinde ilk kez Avrupa kupalarına katılan Vardar, son 2 yıldır ekonomik krizden kurtulamıyor. Geçtiğimiz sezon FFP kriterlerini yerine getiremediği için Avrupa kupalarına katılamayan Vardar, bu sezon da futbolcularına olan borçlarını ödeyemediğinden dolayı UEFA lisansı alamadı. 
Makedonya'da son 2 yıldır ekonomik krizle boğuşan Vardar'da futbolcuların birikmiş alacakları bu sezon da ödenemedi. Geçtiğimiz sezon futbolcular 7 aydır maaş alamadıkları gerekçesiyle Federasyona başvururken, liglerin sona ermesinin ardından alacakların bir kısmı ödendi. Ancak bu sezon yine biriken borçlar Vardar'ın yakasını bırakmadı. Kulüp yönetimi futbolcuların biriken alacaklarını ödeyemeyince UEFA tarafından lisans alamadı ve Avrupa kupalarına katılamayacak. 
Makedonya'da 10 kulüp arasında sadece Vardar ile Pobeda UEFA lisansı alamadı. Vardar hatırlanacağı üzere 2 sezon önce UEFA Avrupa Ligi ön eleme turunda Fenerbahçe'yi eleyerek tarihinde ilk kez gruplarda mücadele etmeye hak kazanmıştı. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (20 Ocak 2020)