comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Hikmet Karaman'dan FutbolArena'ya derbi yorumu

15 Mart 2018, Perşembe 14:19

Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanacak derbi öncesi teknik direktör Hikmet Karaman, FutbolArena'ya özel değerlendirmelerde bulundu.

FutbolArena Röportaj - Spor Toto Süper Lig'in 26. haftasında oynanacak Fenerbahçe - Galatasaray derbisiyle ilgili teknik direktör Hikmet Karaman değerlendirmelerde bulundu. FutbolArena'ya özel yorumlarda bulunan deneyimli teknik adam, Fenerbahçe'nin henüz Aykut Kocaman'ın anlayışındaki futbolu sahaya yanssıtamadığını söyledi.

"FENERBAHÇE, AYKUT KOCAMAN'IN TARZINDA OYNAYAMIYOR"
"Aykut Hoca öncesinde görev yapan son 2 teknik direktör Fenerbahçe takımında belli bir oyun şablonunu, belli bir kadroyu oluşturma da sorun yaşadı. Fenerbahçe'nin 11'ini  hemen bu oynar bu çıkar şekilde yerleştiremedi. Aykut Hoca önce 11'i bulmaya çalışıyor. İstediği oyunu oynatmaya çalışıyor. Tabi bu arada alınan skorlar iyi olmadığı zaman bütün bu çalışmalar sekte oluyor. Dolayısıyla Fenerbahçe henüz bence Aykut hocanın kafasındaki düşünce tarzını oynamıyor."

"FATİH TERİM'İN BÜYÜK BİR AVANTAJI VAR"

"Fatih Hoca Galatasaray'ın fenomeni. Çok önemli bir figür. Aynı zaman da kişiliğinde önemli bir liderlik tarzı var. Futbol takımımın onun etrafında toplanması ve destek göstermesi çok kolay oluyor. Taraftarın birde hocaya yönetimin üstünde desteği olduğu anda işler başka bir hal alıyor. Burada da Fatih Terim'in büyük bir avantajı var."

"GALATASARAY HÜCUM GEÇİŞLERİNİ ÇABUK YAPIYOR"

"Oyunsal anlamda baktığımız da Fenebahçe takımı pas yapıp kanatları iyi kullanarak özellikle hucuma çıkarken belki orta sahayı çok çabuk değil de daha fazla pas yapıp, oyunları kanatlara kurup ortalarla başta Fernandao olmak üzere gol aramaya çalışan bir takım görüntüsü veriyor. Galatasaray ise hücum geçişlerini daha çabuk yapan bir takım. O zaman, hakem triosunun performansı daha sonra Fenerbahçe taraftarının o coşkusu ve istatistikler devreye giriyor. Ancak uzun zamanlı istatistikler araya hiç kimsenin beklemediği sonuçlar sokabiliyor."

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Röportaj: Abdulkadir Paslıoğlu

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.