comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Hasan Kartal açıkladı! Vedat Muriqi transferinden %15 pay

19 Eylül 2019, Perşembe 13:28
Hasan Kartal açıkladı! Vedat Muriqi transferinden %15 pay

Rizespor Başkanı Hasan Kartal, Fenerbahçe'ye sattıkları Vedat Muriqi hakkında açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Fenerbahçe'de sergilediği performansla Avrupa takımlarının takibi altında olan Vedat Muriqi hakkında Rizespor Başkanı Hasan Kartal açıklamalarda bulundu. Hasan Kartal, Kosovalı golcünün Avrupa'ya transfer olması halinde yüzde 15 pay alacaklarını açıkladı. 


Fenerbahçe Haberleri: Vedat Muriqi, Avrupa'ya transfer olacak mı?


DHA'ya konuşan Hasan Kartal, "edat, Rizespor'a gelinceye kadar Türkiye'de oynadığı kulüplerde sportif ve ahlak yönünden harika bir sporcu olduğunu gösterdi. Bize geldi ve en iyi şekilde Rizespor'u temsil etti. Şimdi Fenerbahçe'nin başarısı için ter döküyor. İnanıyorum ki, Vedat çok başarılı olacaktır. Avrupa'dan geldiği söylenen teklifler veya takip altında olması bizi çok mutlu ediyor. Bahsedildiği gibi Fenerbahçe'den Avrupa'ya giderse biz de kulüp olarak satıştan yüzde 15 pay alacağız. Bu da bizi çok mutlu eder ama benim isteğim Fenerbahçe ile onun adının anılması" dedi.

FENERBAHÇE'YE RESMİ TEKLİF YOK
Fenerbahçe'nin sezon başında Çaykur Rizespor'dan transfer ettiği Vedat Muriqi, performansıyla kısa sürede taraftarların gözüne girdi. Kosovalı futbolcu, milli takımda da attığı gollerle Avrupa kulüplerinin gözdesi oldu. Vedat Muriqi için şu ana kadar Fenerbahçe'ye teklif gelmese de ismi geçen birçok kulübün sarı lacivertlilerin maçlarını yakından takip ederek Muriqi'yi izledikleri ifade edildi. 

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)