comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Gürcan Bilgiç'ten Erol Bulut yorumu! 'Kumpas iddiası taca çıktı'

26 Mart 2021, Cuma 13:56
Gürcan Bilgiç'ten Erol Bulut yorumu! 'Kumpas iddiası taca çıktı'

Spor yorumcusu Gürcan Bilgiç, Fenerbahçe'de teknik direktör Erol Bulut'un görevden alınmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

FutbolArena - Fenerbahçe'de teknik direktör Erol Bulut'un görevine son verildi. Sarı lacivertli kulübün kararı sonrası spor yorumcusu Gürcan Bilgiç, dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu. Youtube kanalında görüşlerini dile getiren Gürcan Bilgiç, "Bu kararla birlikte kumpas, yani hakem kararlarının Fenerbahçe'ye kurduğu kumpas taca çıkmış oldu." dedi.

"DAHA GERÇEKÇİ BAKMANIZ GEREKİYORDU"
"Bu kararla birlikte hakem kararlarıyla Fenerbahçe'ye kurulduğu iddia edilen kumpas taca çıkmış oldu. Siz, 'Hakemler bizi yaktı, VAR hakemleri golümüzü vermedi.' diyordunuz. Peki aynı futbolla Beşiktaş'ın 5 puan önünde olsaydınız Erol Bulut'u gönderecek miydiniz? Sıkıysa gönderin. Şu anda lider olan takımın teknik direktörü Sergen Yalçın, 'İyi futbol düşünmüyoruz, kazanmak önemli' diyor. Devre arasında bile teknik direktör gitsin mi, gelsin mi tartışmaları yapıldı. Sizin hoşnutsuzluğunuz, zor beğenmeniz nedeniyle. Daha gerçekçi bakmanız lazımdı."

"EROL BULUT'UN EN BÜYÜK HATASI İLETİŞİMDİ"

"Erol Bulut'un da yaptığı hatalar var. Mükemmel bir teknik direktör, takımı iyi taktikle oynattı diyemeyiz. En büyük hatası iletişimdi. Beşiktaş maç kazanır, teknik direktörü hakemden dem vurur. Galatasaray maç kazanır, teknik direktörü bu sahada ancak bu kadar olur der. Ligin sonuncusuna yenilirler, yöneticileri adalet diye bağırır. Fenerbahçe Teknik Direktörü çıkıp maçı konuşuyor. Rakipler kendi camialarını saha dışı bahaneleriyle manüple etti. Hiç kimse Galatasaray'ın sahasında Rize'den 4 yediğini konuşmadı. Erol Bulut, Fenerbahçe taraftarının lige daha umutlu bakmasını sağlayacak iletişimi yapmalıydı.Bunu kim yaptı? '8 de kapanır 18 de' diyen Fatih Terim yaptı. Hatırlayın Mustafa Denizli, '27. haftada görüşürüz' dedi. Ortaya bir hedef koydu. Taraftarı sakinleştirdi. Bunlar hep iletişim ve yönetme biçimiydi. Erol Bulut'ta bunlar yoktu."

"10'DA 10 YAPARSA FENERBAHÇE ŞAMPİYON OLUR"

"Fenerbahçe 10'da 10 yaparsa şampiyon olur. Bundan kuşkum yok. Peki Emre Belözoğlu ile bir şeyler farklılaşabilir mi? Geçen sezon olmadı. Emre Belözoğlu transferlerin hemen hepsinde rol oynadı. Fenerbahçe taraftarı için de fenomen bir isimdi. Bunlar büyük avantaj. Taraftarın inancını arkasına alarak bu kadroyu doğru yönetmesi halinde 10'da 10 yapmaması için hiçbir neden yok. Kadro ve rakipler buna uygun. Böyle bir mucize olabilir mi? Neden olmasın. Ama önce Fenerbahçe taraftarının takımın arkasında olması lazım."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"