comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Göztepe'de tarihi maç! İptal edilen gol, penaltı ve VAR kararları

30 Kasım 2019, Cumartesi 21:42
Göztepe'de tarihi maç! İptal edilen gol, penaltı ve VAR kararları

Göztepe - Fenerbahçe maçının ikinci yarısında VAR kararları müsabakaya damga vurdu. VAR ile Göztepe'ye verilen penaltı, kural dışı hareket nedeniyle tekrar edildi. Penaltıdan sonra Fenerbahçe'nin golü de VAR kararıyla iptal edildi. İşte yaşananlar... 

FutbolArena - Süper Lig 13. haftasında oynanan Göztepe - Fenerbahçe son yılların en ilginç maçı olarak tarihe geçti. Maçın 57 ile 68. dakikası arasında 1 penaltı kaçtı, 1 gol iptal edildi ve aynı zamanda kaçan penaltı VAR kararıyla tekrar edildi. 


Göztepe - Fenerbahçe maçı VAR kararları, iptal edilen gol, penaltı tekrarı


Göztepe - Fenerbahçe maçının 57. dakikasında Göztepe, VAR kararıyla penaltı kazandı. Penaltıda topun başına geçen Alpaslan'ın vuruşunu kaleci Altay kurtardı. Kaçan penaltıdan 1 dakika sonra Fenerbahçe atağında Victor Moses, sarı lacivertlileri 2-1 öne geçirdi. Ancak VAR'dan gelen uyarı sonrasında Fenerbahçe'nin golü geçersiz sayıldı. 

VAR'DAN UYARI! GÖZTEPE'NİN PENALTISI TEKRAR EDİLDİ
Göztepe - Fenerbahçe maçının hakemi Abdulkadir Bitigen, Fenerbahçe'nin golünden hemen önceki penaltı atışıyla ilgili VAR'dan gelen uyarı neticesinde penaltıyı tekrarlattırdı ve Fenerbahçe'nin golü iptal edildi. Altay'ın kural dışı hareketle öne çıkması nedeniyle penaltı atışını tekrarlattırdı. Alpaslan bu kez topu ağlara gönderdi ve Göztepe, 62. dakikada 2-1 öne geçti. 

VEDAT MURIQI TERCİHİNDEN VAZGEÇİLDİ, 2-1'DEN SONRA OYUNDA

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, Göztepe'nin penaltısından önce Vedat Muriqi'i oyuna almak için hamle ypatı ve Kosovalı futbolcu saha kenarına geldi. Ancak kaçan penaltı ve atağın devamında Fenerbahçe 2-1 öne geçince Vedat Muriqi tercihinden vazgeçildi. Göztepe'nin tekrarlanan penaltısında Alpslan skoru 2-1 yapınca, 64. dakikada Vedat Muriqi Zanka'nın yerine oyuna girdi. 

VEDAT MURIQI OYUNA GİRDİ 4 DAKİKA SONRA ASİST YAPTI

64. dakikada Zanka'nın yerine oyuna giren Vedat Muriqi, 68. dakikada Garry Rodrigues'in attığı golde asisti yapan isim oldu ve sor 2-2'ye geldi. 

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!