comScore
bilyoner

Fenerbahçe Fenerbahçe

Gomez için Fenerbahçe'nin sıkıntısı Şampiyonlar Ligi

28 Mart 2017, Salı 09:28
Gomez için Fenerbahçe'nin sıkıntısı Şampiyonlar Ligi

Fenerbahçe, Eylül ayından bu yana durumunu takip ettirdiği Mario Gomez için sezon sonunda girişimde bulunacak

FutbolArena - Yeni sezonda golcü arayışlarına giren Fenerbahçe'de hedef Mario Gomez. Beşiktaş'ın eski golcüsü ile ilgilenen Sarı Lacivertli takımın önündeki en büyük engel önümüzdeki sene Şampiyonlar Ligi vizesi alamama riskinin bulunması.

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre, Fenerbahçe, Eylül ayından bu yana durumunu takip ettirdiği Mario Gomez için sezon sonunda girişimde bulunacak. Sarı-lacivertliler, Gomez'in sözleşmesinde yer alan "Wolfsburg Şampiyonlar Ligi'ne katılamazsa, Gomez bonservisini bedelsiz olarak alır" maddesini kullanarak Alman golcüyü ikna etmeye çalışacak. 
Böylece Financial Fair Play kriterlerine takılmamış olacak. Gomez'in Türkiye'ye dönme konusunda olumsuz bir düşüncesinin bulunmadığı, ancak Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nde mücadele etmemesi durumunda işin zora gireceği ifade ediliyor.


Fenerbahçe hangi futbolcuları transfer edecek?


Sarı-lacivertliler için gündeme gelen bir başka Bundesliga yıldızı Choupo-Moting konusunda ise gelişmeler daha net. Choupo-Moting'in sezon sonunda Schalke'den ayrılacağı ve takım arayışında olduğu bildirildi. Taraflar, konuyu sezon sonu konuşmak üzere sözleşti. Choupo-Moting, 2010'da Nürnberg'den Mainz'a, 2014'te de Mainz'dan Schalke'ye bedelsiz gitmişti.

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!