comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Göksel Gümüşdağ açıkladı! 'Fenerbahçe'den 3 teklif aldık'

18 Ekim 2019, Cuma 13:47
Göksel Gümüşdağ açıkladı! 'Fenerbahçe'den 3 teklif aldık'

Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Fenerbahçe'den transfer döneminde 3 futbolcu için teklif aldıklarını açıkladı.

FutbolArena - Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, transfer döneminde Fenerbahçe'nin kendilerinden istediği futbolcuları açıkladı. Anadolu Ajansı'na röportaj veren Göksel Gümüşdağ, sarı lacivertli kulüpten İrfan Can Kahveci, Mahmut Tekdemir ve Mert Günok için teklif aldıklarını belirtti. 

"FENERBAHÇE'DEN 3 OYUNCU İÇİN TEKLİF ALDIK"
Sezon başında Mert, Mahmut ve İrfan için Fenerbahçe'den teklif  aldıklarını açıklayan Gümüşdağ, şunları kaydetti:

"Sadece İrfan Can ile ilgili değil Mahmut ve Mert ile ilgili teklifler  de aldık. Fenerbahçe Kulübünden de teklif geldi, farklı kulüplerden de teklif  geldi. Ama biz vermeyi düşünmedik. Hedefe koşan bir takımız, şu an böyle bir şey  düşünmedik. Onlar da bu ailenin içerisinden ayrılmak istemediler. Belki gelecekte  farklı bir değerlendirme olabilir ama bugün için takım içinde kalmalarını tercih  ettik."

"KULÜPLER BİRLİĞİ'NE ADAY OLMAYI DÜŞÜNMÜYORUM"

"Sağ olsun kulüp başkanlarımızın neredeyse tamamı bu konuda beni  aradı. 'Başkanım siz üç sene yaptınız, güzel bir dönem geçirdiniz, lütfen gene  Kulüpler Birliği Başkanlığı noktasında aday olun' diye. Hepsine teşekkür ettim,  'Özellikle şu an Başakşehir Futbol Kulübü ve diğer konularla ilgili yoğun bir  gündemim var, ben o görevi yaptım, dolayısıyla 18 kulübün içerisinde bu görevi  üstlenecek değerli arkadaşlarımız var.' dedim. Fikret Orman'ın pazar günü  itibarıyla Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı düşer. 10 gün içerisinde olağanüstü  bir kongre yapılır, 18 kulübün içinden benim dışımda birisi aday olursa  destekleriz."

"MİLLİ TAKIMA ÖNEMLİ FUTBOLCULAR KAZANDIRDIK"

"Fransa maçları hepimizi inanılmaz mutlu etti. Başakşehir Futbol  Kulübünün ayrıca mutluğu şu: Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor  gibi ülkemizin güzide takımlarının ilk 11'de 2 oyuncusu var, Başakşehir'den 3  oyuncu var. Mert, Mahmut ve İrfan Can Kahveci... Bunun yanında 4 yıl önce futbolu  bırakmayı düşünen bir Emre Belözoğlu'nu düşündüğünüzde, ona kucak açıp  inandığımızı ve bu ailenin içerisine katılmasının onu futbola döndüreceğine  inandığımız için o gün davet ettik, kendisi de geldi. Dört yıl önce futbolu  bırakacak birisi bugün milli takımın en önemli oyuncusu ve kaptanlığını yapıyor.  Onun yanında Cengiz Ünder, aynı durumda. Bize geldiğinde 1 sene içerisinde  hepimizi şaşırttı ve tarih yazdı. Bugün Roma'da muazzam bir çıkış yaptı,  sözleşmesi uzatıldı ve bugün milli takımın en önemli oyuncusu. Baktığınızda 3-2  gibi ilk 11'de oynayan... Bu projenin çok önemli bir proje olduğunu,  Başakşehir'in 5 yılda Türk futboluna her açıdan çok önemli şeyler kazandırdığını, sadece kendi başarısı değil, milli takıma da önemli oyuncular kazandırdığını görüyoruz."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)