comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Gökhan Gönül'den Fenerbahçe taraftarına çağrı

21 Ağustos 2020, Cuma 14:28
Gökhan Gönül'den Fenerbahçe taraftarına çağrı

Fenerbahçe'de yeni transfer Gökhan Gönül, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

FutbolArena - Fenerbahçe'de yeni sezon hazırlıkları devam ederken Gökhan Gönül, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Tecrübeli futbolcu, sarı lacivertli taraftarlara çağrıda bulundu.

"KOL KIRILIR YEN İÇİNDE KALIR"
"Fenerbahçe'den ayrıldığım dönemde bu kulübe karşı kesinlikle bir açıklamam olmadı. O dönem bir kol kırıldı. 'Kol kırılır, yen içinde kalır.' Bence yen içinde kalmaya devam etmeli."

"YAŞIN HİÇBİR ÖNEMİ YOK"

"Sabırsızlıkla bir an önce sahaya çıkmayı bekliyorum. Bu forma için daha önce nasıl yaptıysam yine aynı şekilde ter dökmek istiyorum. Takımın yaş ortalaması konusunda çok yorum yapılıyor. 24 yaşında bir oyuncu oynadığında maçı kazandığınızda 4 puan vermiyorlar. Önemli olan sahada kazanmaktır. Yaş 35-40 hiç fark etmiyor. Emre Belözoğlu gerçeği var. Önemli olan takımın sahada verdiği mücadeledir. Yaşın çok önemli yok." 

"BENİM İÇİN PARA HİÇBİR ZAMAN AMAÇ OLMADI"

"Benim hayatımda para hiçbir zaman amaç olmadı. Ben şu anda kontratımın ne olduğunu bile bilmiyorum. Emre abi benimle Beşiktaş-Fenerbahçe maçından sonra iletişime geçti. Bana sadece, 'Dönmeyi düşünür müsün?' demesi yetti. Hiç düşünmeden kabul ettim. Transferde en büyük etken oldu. Beşiktaş yöneticilerine de teşekkür ediyorum. Kalmam için birçok fedakarlık yaptılar. Allah hepsinden razı olsun. Beşiktaş taraftarı da bana her zaman sahip çıktı. Onlara da teşekkür ediyorum. Ben de Beşiktaş camiasına her şeyimi verdim."

"EROL HOCA BİZİ GEBERTİYOR"

Yeni gelen oyuncuların hemen hepsi Türkiye Ligi'ni biliyor. Sahada bazen birbirimize sert davranıp, kavga edebiliyoruz ama saha dışında hep dostuz. Bu da hep olumlu. Fenerbahçe'nin genlerinde var zaten. Buraya kim gelirse gelsin Fenerbahçe'nin bir parçası oluyor. Fenerbahçe forması için ter de döktüm, yeri geldiğinde kan da döktüm. Rakip takımda oynadığım için bazen tepki göstereneler oldu. Ama ben hiç hata yapmadım. Buna rağmen taraftarların kırgınlıkları ve kızgınlıkları olduğu için özür diliyorum. Taraftarlardan ricam kızgınlıklarını rafa kaldırsınlar. Caner için de aynı şekilde. Bizim üzerimizden takıma zarar gelmesini istemem. Daha önce oynadığım 9 yılın hatrı varsa şimdilik rafa kaldırsınlar. Bizim hedefimiz şampiyonluk. Erol hoca sağolsun antrenmanlarda tabiri caizse takımı gebertiyor. İnşallah bu antrenman temposuyla sapasağlam maçlara çıkıp güçlü bir şekilde döneceğiz." 

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"