comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Giuliano'dan flaş Talisca itirafı: 'Sıradışı ama...'

15 Mart 2018, Perşembe 21:16

Fenerbahçe'nin yıldız futbolcusu Giuliano, kulüp televizyonunda performansı, kariyeri ve geleceğe dair birçok soruya yanıt verdi. 

FutbolArena - Fenerbahçe'nin sezon başında Zenit'ten transfer ettiği Brezilyalı yıldız Giuliano, FB TV'ye konuk oldu ve merak edilen birçok soruya yanıt verdi. Giuliano'nun Talisca hakkındaki sözleri de oldukça dikkat çekerken, Beşiktaş'tan Babel'i beğendiğini söyledi. 

Türkiye'ye gelmeden önce neler hissettin?
Değişim zamanıydı ve Fenerbahçe'den teklif aldım. Bu fırsattan dolayı çok gururlandım, çok mutlu oldum çünkü Türkiye'nin büyük bir kulübü, taraftarları çok fanatik ve benim futboluma hayran. Ben gelmeden öncen de bana tüm destek ve sevgilerini gösterdiler ve Tanrı'ya şükürler olsun ki bu kararı vermiş olmaktan dolayı çok mutluyum. Kendimi çok iyi, çok memnun hissediyorum ve taraftarların sevgisi daha da arttı bu da verdiğim karardan dolayı beni mutlu ediyor.

 Fenerbahçe kulübü ve taraftarı hakkında ne düşünüyorsun?

Bir önceki soruda cevapladığım gibi dünyada büyük bir geleneğe sahip çok büyük bir kulüp ve taraftarları kulübüne aşık, her an takımlarını destekliyorlar, cesaretlendiriyorlar, koruyorlar, futbol tutkusunu yoğun bir şekilde yaşıyorlar. Türkiye'ye geldiğimde pozitif anlamda şaşırdım, taraftarın bu hayranlığını gördüm. Umarım bu sevgi ve bu tutku ile böyle devam eder, futbolu büyülü yapan bu.

İdol olarak gördüğün futbolcu kim?

Gençken hep çok sevdiğim bir futbolcu var. Ronaldinho Gaucho. Futbolda yaptıkları, temsil ettikleri, büyüsü, cazibesi, futbol oynarken gülümsemesi sebebiyle, yaptığı şey ile ilgili sorumluluk duyardı ama bir yandan da görürdünüz ki ki bu işle ilgili mutluluk ve memnuniyeti de vardı. Dolayısı ile futbolda en büyük idolüm olarak gördüğüm futbolcu Ronaldinho Gaucho.

Oynadığın her kulüpte seni en çok etkileyen şeyi anlatır mısın?

Şu anda bulunduğum, beni memnuniyetle karşılayan kulüp ile başlayacağım. Fenerbahçe'de beni en çok etkileyen şey hiç kuşku yok ki taraftarlar. Daha önce de böyle tecrübeler yaşamıştım ama tam olarak bu şekilde değil. Rusya'da da yine farklı bir şekilde taraftarlar çünkü kış çok soğuk olmasına rağmen taraftarlar gelip üstlerini çıkartıp destekliyorlardı, bütün maç bağırıyorlardı, o da farklı bir teşvik etme biçimi. Brezilya'da da taraftarın tutkusu. Taraftarlar çok fanatik, futbolu yoğun bir şekilde yaşıyorlar, gittiğiniz her yerde sizi tanıyorlar, arkanızda duruyorlar, sevgi gösteriyorlar. Yine futbola aşık bir taraftar kitlesi. Gittiğim her yerde taraftarlarla ilgili güzel anılarım var.

İyi ki buradayım dedirten şey nedir?

Evimde hissetmem. Türkiye yemekleriyle, insanıyla, futboluyla, tutkusuyla bana Brezilya'yı çok hatırlatıyor. Dolayısı ile bu da Türkiye'yi çok sevmemi sağlıyor çünkü Brezilya'da yaşadığım zamana çok benziyor. Burada gerçekten çok mutlu bir hayatım var.

Taraftarın sevgisi hakkında ne demek istersin?

Tarif edilemez çünkü Fenerbahçe'ye imza atmak üzere olduğum ilk andan itibaren beni tanımamalarına, sadece videolardan görmüş olmalarına rağmen taraftarların desteğini almıştım ve geldiğimde taraftarlar çok mutlu oldu ve her gün beni destekliyorlar, cesaretlendiriyorlar, sevgi dolu mesajlar gönderiyorlar. Dolayısı ile taraftara bu destekleri için teşekkür etmeliyim.

En büyük hedefin nedir?

Gerçekleştirmek istediğim en büyük hedefim şu anda yakın zamanda gerçekleşmesi mümkün olan. Sene sonunda takım olarak Fenerbahçe ile şampiyon olmak. Sanırım bu Fenerbahçe'deki en büyük hedefim. Sene sonuna gelip şampiyonluğu kutlayabilmek. Kişisel olarak en büyük hedefim yakında gerçekleşecek olan Dünya Kupası'nda yer alabilmek.

Gol sevincinin anlamını anlatabilir misin?

Ben Tanrı'ya çok inanan biriyim ve bugün bir futbolcu olabildiysem bu Tanrı beni koruduğu, bana bu armağanı ve bu işi yapabilecek kapasiteyi verdiği için. Dolayısı ile her gol attığımda ellerimi yukarı kaldırıyorum ve bu yeteneğin Tanrı'dan geldiğini ve ona şükürler olsun ki işimi yapabildiğimi farkına varıyorum. Dolayısı ile bu bana verdiği yetenekten dolayı Tanrı'ya teşekkür etme biçimi.

Kendini 2 yıl içerisinde nerede görüyorsun?

Burada 4 yıllık bir kontratım var. Hala burada olacağımı düşünüyorum. Bilemiyorum futbolda işler çok hızlı olur, çok hızlı değişir ama esas düşüncem 2 sene sonra hala burada olmak.

 Buraya gelmeden önce kimlerden bilgi aldın?

Souza ile konuştum. Bir kaç kere Souza ile konuştum ve buraya gelme ihtimalim doğduğunda bana şehirin, kulübün, kulübün yapısının ve taraftarın nasıl olduğunu anlattı. Kendisinden mümkün olan bütün bilgileri aldım ve sonra teklifi kabul etmek için karar vermem çok kolay oldu.

Senden sonra Türkiye'de forma giyen en iyi futbolcular kimler?

Benim fikrime göre yüksek seviyede olduklarını düşündüğüm bir kaç oyuncu var. Talisca çok sıradışı bir dönem geçiriyor ama Babel'i de çok beğeniyorum. Beşiktaş'ın oyuncusu ve bana göre eksiksiz bir futbolcu. Beşiktaş takımının maçlarında oyunun kaderini etkiliyor. Onu da Türkiye liginin en iyi futbolcuları arasına koyarım.

Önümüzdeki sene 10 numaralı formayı giymek ister misin?

Sanırım evet. Eğer mümkün olursa 10 numaralı formayı giyeceğimi düşünüyorum, Alex kıyaslaması olmadan, benzer karşılaştırmalar yapılmadan ki mutlaka yapılacaktır o da 20 ile başlayıp sonra değiştirdiği için. Her zaman sevdiğim, kariyerimde kullandığım bir numara. Kullandığım başka numaralar da oldu tabii ki ama eğer mümkün olursa 10 numarayı kullanırım. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (14 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.