comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Giuliano Rus basınına konuştu: 'Fenerbahçe'ye transfer olmam...'

26 Şubat 2018, Pazartesi 18:51
Giuliano Rus basınına konuştu: 'Fenerbahçe'ye transfer olmam...'

Fenerbahçe'nin yıldız futbolcusu Giuliano, Beşiktaş derbisinin ardından Rus basınına önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena Dış Haberler - Fenerbahçe'nin sezon başında Zenit'ten transfer ettiğİ Rus basınına konuştu. Transfer süreciyle alakalı açıklamalarda bulunan Brezilyalı yıldız, Rus futboluyla Türk futbolunu kıyasladı ve Türkiye'deki yaşantısını anlattı. 

GİULİANO: "TÜRK FUTBOLU DAHA BAŞARILI"
Rus Futbolu ile Türk futbolunu kıyaslayan ve iki ülke arasındaki yabancı sınırına değinen Fenerbahçe'nin futbolcusu Giuliano, Türk futbolu, Rusya'nın önünde. Çünkü burada daha fazla yabancı oynayabiliyor. Yabancı sayısının sınırsız olması futbolun kalitesini yükseltiyor. Türkiye'de mutluyum. Fenerbahçe'de 6 ayda önemli işler başardım." diye konuştu. 

Türkiye'deki yaşantısıyla ilgili konuşan Giuliano, "Türkiye'de her şey Brezilya'daki gibi. İklim, hayat tarzı, kültür. Çabuk adapte oldum buraya." diye konuşurken, son olarak eski takımı Zenit'in taraftarlarına da mesaj gönderirken, onların her zaman kalbinde yer alacağını söyledi. 

"LUCESCU'YA MİNNETTARIM"

Zenit'te Lucescu ile birlikte çalışan ve Rumen teknik adama çok büyük saygısı olduğunu söyleyen Giuliano, "Lucescu büyük bir teknik direktör. Her zaman onunla sıcak bir ilişkim vardı. Lucescu'ya büyük saygı duyuyorum ve kendisine minnettarım." diye konuştu. 


Giuliano Fenerbahçe'de kaç gol attı?


Fenerbahçe'nin Brezilyalı yıldızı Giuliano bu sezon Süper Lig'de 20 maçta 10 gol attı, 2 asist yaptı. Toplamda ise 26 maçta 11 gol ve 3 asistlik performans sergiledi. 


Soru: Fenerbahçe - Galatasaray derbisi mi yoksa Zenit - Spartak Moskova derbisi mi?


Giuliano: "Rusya'daki derbilere saygı duyuyorum ama Türkiye'deki derbilerle kıyaslanamaz. Özellikle taraftarlar bu tür maçların duygularını çok yoğun yaşıyor. Türkiye'deki kulüplerin rekabeti çok farklı. Daha önce sahip olmadığım deneyimleri yaşadım. Oynadığım derbilerdeki atmosfer inanılmazdı gerçekten. Sanki bir turnuvanın finalini oynuyorsunuz gibi. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (21 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.