comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Galatasaray ve Fenerbahçe'nin Deniz Türüç transferi için resmi açıklama

18 Haziran 2019, Salı 17:27
Galatasaray ve Fenerbahçe'nin Deniz Türüç transferi için resmi açıklama

Kayserispor Başkanı Erol Bedir, Deniz Türüç'ün hangi takıma transfer olacağına dair açıklama yaptı. Erol Bedir, Galatasaray ve Fenerbahçe hakkında çarpıcı ifadeler kullandı.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'de yeni sezon öncesi Seçimli Olağanüstü Genel Kurul gerçekleştirecek olan İstikbal Mobilya Kayserispor'da kulüp başkanı Başkanı Erol Bedir, transfer görüşmelerini de sürdürüyor. Erol Bedir, Deniz Türüç hakkında çıkan Galatasaray ve Fenerbahçe haberlerine yanıt verdi.
 

Deniz Türüç Fenerbahçe ya da Galatasaray'a transfer olacak mı?


İHA'nın haberine göre Sarı Kırmızılı takımın en önemli isimlerinden birisi olan Deniz Türüç ile ilgili çıkan transfer haberleri ile ilgili olarak konuşan Başkan Erol Bedir, gerek Galatasaray'dan gerekse Fenerbahçe'den resmi bir teklif gelmediğine söyledi. Başkan Bedir, "Deniz Türüç hangi takımda oynamak ister, kimi tercih eder bilemiyorum. Ancak Deniz ile 1 yıllık daha sözleşmemiz var. Burada olmaktan da mutlu" dedi. 

"DENİZ TÜRÜÇ'ÜN SERBEST KALMA BEDELİ 10 MİLYON AVRO"
Deniz Türüç ile ilgili tasarruflarını daha öncede açıkladıklarının altını çizen Başkan Erol Bedir, "Gerçekten Deniz Türüç'ü isteyen varsa, bizimle anlaşmaya varmadan da alıp götürebilir. Deniz'in çıkış opsiyonu 10 Milyon Avro. Bu parayı veren herkes, bize sormadan Deniz ile sözleşme yapabilir" açıklaması yaptı.  
 

Galatasaray Deniz Türüç'ü transfer edecek mi?


Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in Deniz Türüç'ü beğendiği ve takıma katkı sağlayacağına inandığı öğrenildi. Ancak deneyimli teknik adam ve Galatasaray yönetimi de Deniz Türüç için Kayserispor'un istediği 10 milyon euroluk bonservis bedeli nedeniyle adım atmadı.

Sarı kırmızılılar, Kayseri'nin istediği ücreti astronomik bulurken, bu bedel nedeniyle de Galatasaray yönetimi transfer adına bir girişimde bulunmadı. Sarı kırmızılıların Teknik Direktör Fatih Terim ile de görüşerek Deniz adına aceleci davranmayıp transferi için şartlar, duruma göre Kayseri kulübünün talebini düşürmesi halinde girişimde bulunacak. Aksi takdirde adım atılmayacak.

Son dakika Kayserispor Haberleri FutbolArena'da.

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.