comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Football Leaks'ten TFF iddiası! 4 milyon euroluk ödeme

06 Aralık 2018, Perşembe 14:07
Football Leaks'ten TFF iddiası! 4 milyon euroluk ödeme

Football Leaks belgelerinde TFF'nin lisansı olmayan menajerlere toplamda 4 milyon euronun üzerinde ödeme yapıldığını kabul ettiği iddia edildi.

FutbolArena - Football Leaks belgeleriyle ilgili her geçen gün yeni iddialar ortaya çıkmaya devam ediyor. Son olarak TFF'nin kulüpler tarafından lisansı olmayan menajerlere yapılan ödemelere göz yumduğu iddia edildi. The Black She'de yer alan haberde Federasyon, FIFA'yla yaptığı yazışmalarda, 2015 ve 2016 yıllarında kulüplerin yurt içi ve uluslararası transfer komisyonları karşılığında lisanssız yabancı ve Türk aracıların yanı sıra offshore şirketlere de 4 milyon avronun üzerinde para ödediğini kabul ediyor.

30 ÖDEME 5 KULÜP TARAFINDAN
Söz konusu belgelere dayandırılan haberde lisanssız menajerlere yapılan 30 ödemenin Antalyaspor, Akhisar Belediye Gençlik ve Spor, Bursaspor, Çaykur Rizespor ve Fenerbahçe tarafından gerçekleştirildiği iddia ediliyor. 

Verilere göre on beş ödemeyle en yüksek rakama Antalyaspor ulaşmış. Ödemelerin toplamı 2.1 milyon avro, 2015 döviz kuruna göre 7 milyon Türk lirasından fazla. Bu paranın büyük kısmı (1.06 milyon avrodan fazla, yani 3.5 milyon Türk lirası) menajer Metin Korkmaz'ın Marshall Adaları'ndaki offshore şirketi MEC Management Consultancy'ye gitmiş; Marshall Adaları'nda kurumlar vergisi ödenmiyor (şirket bu yılın başlarında kapatılmış) Korkmaz'a yapılan ödeme, oyuncular Ramon De Moraes Motta, Ömer Hasan Şişmanoğlu, Yekta Kurtuluş, Şahin Aygüneş ve Charles Fernado Basilio da Silva'nın transferlerine ait menajerlik ücretlerini içeriyor.

FENERBAHÇE'DEN LİSANSSIZ MENAJERLERE 1,4 MİLYON EURO

Belgeler ayrıca Fenerbahçe'nin 1.4 milyon avrodan fazla para ödediği menajerlerden gerekli evrakları toplayamadığını, pazarlıklara dahil olan aracıların isimlerini sözleşmelerde belirtmeyi istikrarlı bir şekilde ihmal ettiğini gösteriyor. Fenerbahçe'nin en büyük ödemesi, İtalyan menajer Federico Pastorello'nun Monaco'daki şirketine, eski Manchester United orta saha oyuncusu Nani'nin Temmuz 2015'teki transferi karşılığında yapılmış olan 600 bin avro. Pastorello'nun şirketi P&P, Nani'nin Fenerbahçe ile yaptığı sözleşmede belirtilmiyor. Bu durum FIFA'nın yönetmeliklerine aykırı bir durum oluşturuyor.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Transfer Arenası (18 Temmuz 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.