comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Flaş öneri: 'Fenerbahçe'ye Fatih Terim lazım!'

02 Mart 2020, Pazartesi 18:23
Flaş öneri: 'Fenerbahçe'ye Fatih Terim lazım!'

Fatih Altaylı, Ersun Yanal'ın Fenerbahçe'deki görevinden ayrılışını yorumlarken sarı lacivertlilerin bundan sonraki yol haritasına dair çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. 

FutbolArena - Fatih Altaylı, Fenerbahçe - Ersun Yanal ayrılığını yorumladı. Habertürk yazarı Altaylı, sarı lacivertlilerin Fatih Terim modeline ihtiyacı olduğunu söyledi. 

"FENERBAHÇE'YE FATİH TERİM LAZIM"
 Ondan önce şunu söylemek lazım. İlke, vizyon, misyon falan gibi iddialı lakırdılar ile gelen Koç yönetimi 1,5 senede 3. teknik direktörünü arıyor. Bu iş bir başlangıç değil. Taraftar baskısı ile aldığın ve aslında istemediğin hocayı yolladın. Peki şimdi gerçekten doğruyu mu yapacaksın yoksa yine taraftara boyun mu eğeceksin? Benim tavsiyem taraftara güvenmemektir. Taraftar örnekte de görüldüğü gibi anında satar. Takımı ya da kulübü değil. Yönetimi veya hocayı. Anında. Kimi almalı sorunun yanıtı kolay değil. Usa bir yönetim olsa tavsiyem başka olur, acemi yönetime başka. Fenerbahçe'de iyi niyetli ama acemi bir yönetim var. Güçlü ama acemi bir başkan. O zaman usta bir hoca lazım. Camiayı da yönetecek bir hoca. Bakın Galatasaray'da Fatih Terim hocadan öte bir şey. Camiayı yönetiyor bir anlamda. Taraftarı, dengeleri, kulüp içindeki dengeleri. Terim acemi iken usta yönetimlerle çalıştı. Şimdi o ustalaştı acemi yönetimleri taşıyor. Fenerbahçe de öyle yapabilir. Buna uygun isim var mı? Erol Bulut değil orası kesin. Erol Bulut olur. Olmaz demem. Ama önümüzdeki yıl şampiyon olma garantisi veremez Bulut. 5 yıllık bir anlaşma ile gelse belki 2 yıl şampiyon yapar ama hemen olmaz. İyi futbol oynatan hoca başka bir şeydir. Kulübü taşıyan hoca başka bir şeydir. İkisi bir araya gelirse kaymaklı ekmek kadayıfı olur. Ben olsam ilkeli ve sabırlı bir duruş sergilemeye çalışırım. Ya da Lucescu'yu alırım. Az para ile çok iş yapar. Gençlere şans verir.

"İSTİFA, GENETİK ÖZELLİKLERİN KAYBEDİLMEDİĞİNİ GÖSTERİYOR"

Bu istifa 20 yıl sonra da Fenerbahçe'nin genetik özelliklerini kaybetmediğini gösteriyor. Gençlerin hatırlamadığı bir geçmişte olaylar şöyle cereyan ederdi: Fenerbahçe, Galatasaray maçına sıkıntılı bir dönemde geldiyse Galatasaray'ı yener ve sıkıntılı dönemi sona erdirir tırmanışa geçerdi ya da sıkıntılı dönem sona ermese bile Galatasaray karşısında alınan galibiyet Fenerbahçe'de sorunların halı altına süpürülmesine neden olur, Fenerbahçe mutlu mesut yolun devam ederdi. Aksi bir durumda ise Fenerbahçe iyice karışır ve genelde Galatasaray yenilgisi Fenerbahçe'de teknik direktörün istifası bazen de yönetimin istifası ile sonuçlanacak bir süreci başlatırdı. Son yıllarda Fenerbahçe sahasında hep kazandığı için böyle istifalar görmedik. Tam aksine Galatasaray maçları ile kabustan çıktı Fenerbahçe. Bu kez mağlubiyet gelince eskisi gibi oldu. Halbuki Fenerbahçe, Galatasaray'ı 3-0 falan yenseydi sonraki maçını kaybetse de hiç sorun olmazdı.

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)