comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Flaş! Ali Koç: "Aday olmayı planlamıyorum"

06 Ocak 2024, Cumartesi 02:57
Flaş! Ali Koç:

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç seçimde aday olmayı planlamadığını söyledi. 

FutbolArena - Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Habertürk TV'ye konuk oldu ve önemli açıklamalarda bulundu. 

"BİZE İLETİŞİM OPERASYONU YAPILDI"
Bütün olayı Fenerbahçe Spor Kulübü ve özellikle şahsımın etrafında döndürülmesi. İftiralar, yalanlar. Belli bir merkezden düğmeye basılarak iletişim operasyonuyla karşı karşıya aldık."

"YABANCI HAKEM İSTEDİK. GALATASARAY İSTEMEDİ"

Süper Kupa finalinde yabancı hakem istedik. TFF sıcak baktı. Rakibimiz sıcak bakmadı. Bunu zaman içinde öğrendik. TFF'deki yöneticiler de sıcak baktı. Niye bunu istedik? Son 10 yıldır Fenerbahçe'nin hakkı öyle yeniyor ki, bu finalde yabancı hakem olsun istedik. Maça atanan hakem olacak iş değil. Söz konusun hakemi hangi takıma yakın olduğu, geçmişi futbol sektöründe bilinen bir şey. Çok rahatsız olduk bu işten. Oraya gitmişken yabancı hakem fırsatı vardı ve adımlar atılmıştı. Talihsiz bir yumruk olayı yaşandı. TFF'nin 180 derece dönmesine biz anlam veremedik."

"MAÇA SAATLER KALA ÖĞRENDİK"

Bizim son dakika dayatmamız söz konusu değil. Organizasyonu siz yapıyorsunuz. Yazışmalar haftalar önce yapılıyor. Cumhuriyet pankartı var. Atatürk görselleri var. 100. yıl logosu var. Parla marşı söylenecek dendi. Her şey normal devam ediyor biliyoruz. Biz maça saatler kala kabul edilmediğini öğrendik. Kulüplere bildirilen pankart programdan çıktı. Yeni pankart basıldı. "Şanlı Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun." yerine 100. yılımız kutlu olsun" pankartı oldu."

"POLİSLER SOYUNMA ODASINA GİRDİ"

Polisler soyunma odalarına girdi. Pankartı aldılar. Galatasaray'ın da pankartını almışlar. Maçtan sonra vereceğiz demişler. İş gerildi. İki kulüp de oteli arayıp takımlara 'Otelden çıkmayın' dedi."

"MEHMET BÜYÜKEKŞİ İSTİFA ETMELİ"

İşin dibine indikçe bu süreçte en az sıkıntılı taraf Suudiler. Bizim anladığımız kadarıyla maçtan günler önce programla ilgili sıkıntılar çıkmaya başlamış. Suudiler de çok toleranslı davranmamış. Ancak sonuçta bizim ülkemize iki yabancı takım gelse bizim hassasiyetimize bir şekilde uymak durumundalar. Burada da böyle hassasiyetler varsa biz bunu maç günü mü öğreneceğiz? Sorumluluk net olarak TFF'de. Galatasaray ve Fenerbahçe sahaya çıksaydı Federasyonumuz 'Sahaya çıkmayın' demezdi. Suudilerin başından beri çizgileri var. Biz bunu daha önceden bilmiyoruz. Millet diyor ki, 'Sözleşme var kulüpler imza attı, son dakika caydılar'. TFF, çık kardeşim öyle bir sözleşme yok de. "Fenerbahçe maç günü talepler getirmedi. Çarşamba günü talepler getirdi" de. Niye bunu söylemiyorsunuz? Vicdanım kaldırmıyor bu konuyu. Son olaylara bakacak olursak Mehmet Büyükekşi istifa etmeli."

"ADAY OLMAYI PLANLAMIYORUM"

"Siz Fenerbahçe'nin 10 yıldır şampiyon olamamasını sportif tesadüf mü zannediyorsunuz? İddia ediyorum. Ali Koç'un başında olan Fenerbahçe bu ligde hiçbir zaman şampiyon olamaz. Baksanıza nasıl hedef haline getirildik. Fenerbahçe, Galatasaray, TFF ortak karar alıyor ve bunun tek suçlusu ben oluyorum. Aday olmayı planlamıyorum. Asla, asla dememeyi öğrendim. Ancak şu anki düşüncem başkanlığa devam etmeme yönünde."

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!