comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fırat Aydınus'tan Antalyaspor - Fenerbahçe maçı kararları için yorumlar

04 Ocak 2023, Çarşamba 00:26
Fırat Aydınus'tan Antalyaspor - Fenerbahçe maçı kararları için yorumlar

Fırat Aydınus, Antalyaspor - Fenerbahçe maçındaki tartışmalı pozisyonlarla ilgili olarak "Fenerbahçe'nin iptal edilen golünde faul var, karar doğru. Antalyaspor'un son dakikada iptal edilen golünde de bir yorum ama bana göre Osayi'yi engelleyen bir hareket, temas var. Ofsayt." dedi. 

FutbolArena - TV 8.5 hakem yorumcusu Fırat Aydınus, Antalyaspor - Fenerbahçe maçının tartışmalı pozisyonlarını yorumladı. 

Fırat Aydonus, VAR kayıtlarının açıklanmasıyla ilgili olarak, "Bunlar daha sıcağı sıcağına açıklamalar. Anadolu takımları da müdahil olacak. Neler neler isteyecekler. Bunu yapmayacaklardı. Şeffaflık ayrı bir şey. Ancak her talebi karşılamak, kulüplere karşı taviz vermek, federasyon olarak ayrı bir şey. Bunun sancılarını ileride göreceğiz."  dedi. 
ANTALYASPOR - FENERBAHÇE MAÇININ TARTIŞMALI POZİSYONLARI:

Fenerbahçe'nin penaltısı: "Doğru karar."
Rossi'nin iptal edilen golü: "Faul kararı doğru. Bünyamin hamle yaparken formasından çekiliyor ve dağılıyor. Hakemin verdiği karar doğru." 
Antalyaspor'un son dakikada iptal edilen golü: "Uzun bir top atılıyor. Ofsaytta olmayan oyuncuya doğru atılıyor. Ofsayttaki oyuncu topa gitmek isteyen Fenerbahçeli oyuncuya teması var mı? Var. Bu pozisyon itibariyle bir yorum. Çünkü bir başkası Osayi'nin gitmesini engelleyecek bir şey değil diyebilir. Ancak bir engel teşkil eden müdahale var. Ofsayt kararı doğru. Yoruma açık bir pozisyon. Gol de verilse VAR hakemi yine karışamazdı. Bu bir yorum derdi. Ancak ben anlattıklarıma göre ofsayta daha yakınım." 

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!