comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FİFA Başkanı İnfantino'nun Fenerbahçe'nin ceza almamasına göz yumdu iddiası

15 Aralık 2017, Cuma 10:53
FİFA Başkanı İnfantino'nun Fenerbahçe'nin ceza almamasına göz yumdu iddiası

Fenerbahçe ve Trabzonspor arasında 2011 yılından beri yaşanan şike süreci ile ilgili dış basında flaş bir iddia ortaya atıldı.

FutbolArena Dış Haber - Fenerbahçe ve Trabzonspor arasında 2011 yılından beri yaşanan şike süreci bugün çıkan haberlerle birlikte dış basına yansıdı. Fransız Lemonde ve İngiliz Guardian'ın iddialarına göre mevcut FİFA başkanı ve dönemin UEFA Genel Sekreteri İnfantino, Fenerbahçe'nin Türkiye Futbol Federasyonu tarafından ceza almamasına göz yumdu.


Fenerbahçe, TFF ve İnfantino şike iddiası


Fenerbahçe ve Trabzonspor arasında 2011 yılından beri süre gelen şike dosyası bugün Avrupa basınında çıkan haberlerle geniş yankı uyandırdı. Fransız ve İngiliz sitelerinin iddiasına göre FİFA Başkanı İnfantino ve TFF arasında geçen yazışmalar ortaya çıktı.

DÖNEMİN UEFA GENEL SEKRETERİ INFANTİNO GEREKLİ YAPTIRIMLARI UYGULAMADI İDDİASI
Haberlere göre FİFA Başkanı İnfentino'nun Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Fenerbahçe'nin ceza almaması için iş birliği içerisinde olduğu iddia edildi. Haberde ''İnfentino'nun 2012 yılında gerçekleşen şike sürecinde Fenerbahçe'ye yardım ettiği. Ortaya çıkan mektupta İnfentino'nun TFF'nin Fenerbahçe'ye ceza vermemesine onay verdiği'' iddia edildi.


Trabzonspor'dan İnfantino ve Fenerbahçe açıklaması


Trabzonspor Kulübü, resmi internet sitesi aracılığı ile bugün Guardian Gazetesi'nde yer alan iddialara yönelik bir açıklama yayınladı. Açıklamada şu ifadelerelere yer verildi;

''Kulübümüz adalet mücalesini her alanda sürdürecektir. Sonuna kadar devam! #JusticeForTrabzonspor''

Süper Lig ile ilgili tüm gelişmeleri Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.
FutbolArena haber turu (22 Mart 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.