comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fernandao kaç maç ceza alacak?

27 Şubat 2018, Salı 17:43
Fernandao kaç maç ceza alacak?

Beşiktaş maçındaki gol sevinci nedeniyle PFDK'ya sevk edilen Fernandao'nun kaç maç ceza alacağı merak ediliyor.

FutbolArena - Fenerbahçe'nin Beşiktaş'a konuk olduğu müsabakada takımını öne geçiren Jose Fernandao, golün ardından yaptığı sevinçle gündeme gelmişti. 

Beşiktaş taraftarının tepkisini çeken gol sevinci sonrasında sahaya yabancı maddeler atılmış ve bu maddelerden biri de Fenerbahçe'nin tecrübeli orta saha oyuncusu Mehmet Topal'ın alnını yarmıştı.


Fernandao Beşiktaş maçında oynayacak mı?


Bugün TFF'den yapılan açıklamalara göre "FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü futbolcusu JOSE FERNANDO VIANA DE SANTANA'nın aynı müsabakadaki "hakareti" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 41. maddesi uyarınca 27.02.2018 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir." 
Fernandao tedbirli olarak PFDK'ya sevkedildiği için Perşembe günkü Türkiye Kupası maçında Beşiktaş'a karşı forma giyemeyecek. 

Fernandao'nun gol sevincinin 'hakaret' olarak nitelendirilmesi nedeniyle 2 ila 5 maç arasında bir ceza alması bekleniyor. 


Şenol Güneş ile Aykut Kocaman'a ceza 


Öte yandan iki takım teknik direktörleri Şenol Güneş ve Aykut Kocaman'a da ceza verildi. 

PFDK'dan yapılan açıklamada iki teknik adama da 50'şer bin TL para cezası verildiği açıklandı. 

"FENERBAHÇE A.Ş. teknik sorumlusu AYKUT KOCAMAN'in, sportmenliğe aykırı açıklamada bulunulmasından dolayı takdiren 50.000.- TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

BEŞİKTAŞ A.Ş. teknik sorumlusu ŞENOL GÜNEŞ'in, sportmenliğe aykırı açıklamada bulunulmasından dolayı takdiren 50.000.- TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir."

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.