comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'yi eleyen Vardar'ın hocasından çarpıcı gönderme

24 Ağustos 2017, Perşembe 23:05
Fenerbahçe'yi eleyen Vardar'ın hocasından çarpıcı gönderme

Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi'nde elendiği Vardar'ın teknik direktörü Janevski basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena Dış Haberler - Fenerbahçe'yi UEFA Avrupa Ligi'nden eleyen Makedon temsilcisi Vardar'ın teknik direktörü Janevski karşılaşmanın ardından basın toplantısında konuştu. 
 

Fenerbahçe 1-2 Vardar maç sonu Janevski'nin yorumları


Vardar Teknik Direktörü Janevski, Fenerbahçe maçının ardından açıklamalarda bulundu. 

"BU SADECE BENİM BAŞARIM DEĞİL"
"Ben 20 sene burada oynadım. Böyle maçlar primle kazanılmamalı. Maçtan önce bunu söyledik ve tarih yazdık. Bu sadece benim değil, futbolcularımın da başarısıdır. Tabi ki benden önceki teknik direktörlerin başarısıdır. Ben 10 günde mucize yaratamam. Biz diğer takımları da takip ediyoruz. Fenerbahçe'yi de takip ediyorduk. Valbuena, Van Persie herkes tanıyor bunları. Dirar ile beraber çalıştım. Fenerbahçe'nin futbolcularını çok iyi biliyorduk."

"TOPU BİLEREK FENERBAHÇE'YE BIRAKTIK"

"Biz Fenerbahçe'nin oyununu tamamen çözdük. Fenerbahçe'nin oyunu sadece 2 veya 3 özel futbolcuya dayanmaktadır. Topu bilerek onlara bıraktık. Fenerbahçe hep yatay oynuyor, dikine oynamıyor. Bunu da biliyorduk." Biz böyle bir strateji kurduk. Top onlarda kalsın ama kalemize gelmesinler. Yani onları biz başka bir bölgede tutmak zorunda kaldık. Bize yakın bölgelerden uzaklaştırdık. Üsküp'te de böyle oldu. Fenerbahçe'ye bıraktık oyunu. Ancak rövanşta çok iyi pozisyonlar bulduk ve rakibi okuduk. Büyük bir rakibiniz varsa Fenerbahçe gibi güçlü bir stratejiniz olması lazım. Ayrıca oyuncularınız da buna inanmak zorunda.

"STRATEJİMİZ VARDI"

"Van Persie'nin gol atması için çalıştılar ama biz çok iyi strateji uyguladık. Hem Isla, hem de İsmail Köybaşı ile rakip ileri gidiyor. Bizim sağ ve sol tarafta oyuncularımız rakip savunmanın arkasına sarktı. Golleri böyle kazandık." 

Sarı Lacivertli takımla ilgili son dakika gelişmelerine Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (23 Ekim 2019)

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.