comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'ye yazılan Gabigol, Premier Lig'i istiyor

01 Aralık 2018, Cumartesi 13:17
Fenerbahçe'ye yazılan Gabigol, Premier Lig'i istiyor

Devre arasında Fenerbahçe'nin kiralayacağı yazılan Gabigol, Premier Lig'e gitmek istediğini açıkladı.

FutbolArena Dış Haberler - Fenerbahçe'nin uzun süredir peşinde olduğu Brezilyalı golcü Gabigol, Premier Lig'e gitmek istediğini söyledi.


Gabigol kimdir? Kaç yaşında? Hangi takımda oynuyor?


Brezilya'da genç yaşta yaptığı çıkışın ardından büyük takımların ilgisini çeken Gabriel Barbosa, Gabigol lakabıyla ün saldı. O dönemde Fenerbahçe'nin de transfer etmek istediği Gabigol, Serie A devi İnter'e 30 milyon euro karşılığında transfer oldu. 

İnter'de hayal kırıklığı yaratan genç golcü, Neymar'ın kız kardeşinin de sevgilisi. Gabigol başarısız performansını Benfica'da da gösterirken Portekiz ekibinde kadroya girmekte bile zorlandı ve Brezilya'ya geri döndü. 
İnter tarafından geçen sezon Brezilya ekibi Santos'a kiralanan genç golcü burada yeniden doğdu ve 35 maçta attığı 18 golle dikkatleri çekti. 

Şimdi Gabigol yeniden Avrupa takımlarının hedefinde, genç golcünün 2021 yılına kadar İnter ile sözleşmesi bulunuyor ve İnter onu bir kulübe kiralayacak. 

HEDEF PREMİER LİG

Gabigol, hedefinin Premier Lig'de oynamak olduğunu söylerken, "Premier Lig çok cazip. Bütün büyük takımlar ve büyük futbolcular orada" dedi.

Gabigol'ü Premier Lig'den Everton, West Ham ve Crystal Palace'ın istediği yazılıyor. 

Transfer Haberleri FutbolArena'da 


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"