comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'ye sert tepki! "Amatörce hatalar, sarsaklık"

22 Şubat 2019, Cuma 09:31
Fenerbahçe'ye sert tepki!

UEFA Avrupa Ligi'nde Zenit'e 3-1 mağlup olan Fenerbahçe ile ilgili spor yazarları değerlendirmelerde bulundu.

FutbolArena - UEFA Avrupa Ligi son 32 turu rövanş maçında Fenerbahçe deplasmanda Zenit'e 3-1 mağlup oldu. Sarı lacivertliler bu sonuçla birlikte turnuvaya veda etti. Spor yazarları, Fenerbahçe'nin sergilediği performansla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Mehmet Demirkol, Ahmet Çakar, Ercan Güven ve Gürcan Bilgiç'in yazılarını derledik. 

MEHMET DEMİRKOL: "FENERBAHÇE İÇİN ZOR YOK!" (FANATİK)
"Fenerbahçe topa sahip olmalı çünkü sahip değilken her diagonal orta ters tarafta bekler üzerinde gol tehlikesi oluşturuyor. Sahip olduğunda ise maalesef rakip yukardaki sebeple tehdit hissetmeyip kontra kovalıyor. Bu durumun finali de kaptırılan bir top, yetişemeyen stoperler, yetişen Topal'ın ayaklarının yetmeyişiyle gelen eleniş golü. Bu Zenit'e elenmek gerçekten zordu. Ama bu sezon Fenerbahçe için zor yok."

AHMET ÇAKAR: "AMATÖRCE GOLLERLE İNTİHAT ETTİ" (SABAH)
"Fenerbahçe camiası çok acı çekiyordu ki sahneye Mehmet Topal'ın belki de hayatında attığı en güzel gollerinden biri çıktı. Sol ayağıyla uzak köşeye güzel vurdu. Bu gol moral demekti, tur demekti. İkinci yarıdaki Tolgay değişikliği doğru değişiklikti. 20 dakika Fenerbahçe, Zenit'e top göstermedi. Maç istenilen gibi gidiyor ve tam Ruslar'ın umudu bitiyorken sahneye önce Moses sonra da Mehmet Topal çıktı. Chelsea'de oynamış bir adam orta sahada manasız bir şekilde topu Zenit'e kaptırdı.
Uzun topta Topal ayağındaki topu kontrol edemedi ve Azmoun da topu Zenit'e getiriverdi. Fenerbahçe'de çok büyük problemler var. Kolay ve amatörce goller yiyip ne pozisyon üretebiliyorlar ne de direnebiliyorlar."

ZENIT - FENERBAHÇE MAÇI SONU DEĞERLENDİRMELER
ERCAN GÜVEN: "KİMİN ÜMİDİ VARDI?" (MİLLİYET)

"Maçın son üçte birlik bölümüne girerken Hasan Ali ile İsmail zorunlu olarak değişti. Diğer değişiklik ise dakikaların tükendiğini anlayan Zenit'in savunmadan hücuma geçişlerde hata yapan Fenerbahçe'ye karşı baskısını arttırması ve üçüncü golü bulmasıydı.  Ersun Yanal hemen Jailson yerine Slimani hamlesi yaptı ve ilerde oynamayı tercih eden Fenerbahçe'nin şanssız santraforuyla bir şans yaratmak istedi.  Nafileydi tabi...  Aynı tutukluk aynı kısmetsizlik devamdı Slimani'de... Fenerbahçe'nin santraforu yok işte.  Sahaya tur cebinde çıkıp önce veren sonra geri alan en sonunda tekrar Zenit'e teslim eden Fenerbahçe'nin eli Avrupa'da da boş kaldı. Zenit'in mesajı açıktı: “Bırak Avrupa'yı sen git de lige tutunmaya çalış”!"

GÜRCAN BİLGİÇ: "SARSAKLIK" (SABAH)

"Neyi, ne zaman yapacaklarını çok iyi biliyorlardı. Bu yüzden sahalarında kaldılar ve hızlı hücumlardaki becerilerini kullandılar. Fenerbahçe'de ise Moses dahil, rakibe "fark" yaratacak bir performans bulamadık. Harun'u bir kenara yazarsak, taraftarın o çok sevdiği Sadık'ın, aslında daha çok uzun yolunun olduğu da ortaya çıktı. Jailson'un ilk goldeki adam kaçırışına baktığımızda, Eljif'in pozisyon hatalarını gördükçe veya Alper'in her şeyi ile çaresizliğine şahit oldukça, kenar yönetimin de işler kötüye gittiğinde bir planı olmadığı ortaya çıktı. Beş lig, bir de Kadıköy'deki Zenit maçını kattığımızda, rakibe toplam altı pozisyon vermeyen takım, üç gol birden yiyorsa, bu maç özelinde, oyun planı veya taktik akıl elbette sorgulanır. Yazık..."

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!