comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'ye Şansal Büyüka'dan olay transfer göndermesi

08 Kasım 2017, Çarşamba 10:36
Fenerbahçe'ye Şansal Büyüka'dan olay transfer göndermesi

Spor yorumcusu Şansal Büyüka, Fenerbahçe'de sezon başında yapılan transferleri eleştirdi.

FutbolArena - Fenerbahçe'de sezon başında yapılan transferlerle ilgili spor yorumcusu Şansal Büyüka'dan eleştiri geldi. Sarı lacivertlilerde alınan başarısız sonuçların ardından teknik direktör Aykut Kocaman'ın istifanın eşiğinden dönmesi tartışmaları alevlendirdi. Milliyet Gazetesi'nde değerlendirmelerde bulunan Şansal Büyüka, Fenerbahçe'nin yaptığı transferleri eleştirdi.

"SCOUT EKİBİ VAR MI?"
"Fenerbahçe bugün, kadro mühendisliğini iyi yapamamanın, bir anlamda takımı kurarken hesapları yanlış yapmanın sıkıntısını yaşayıp, faturasını ödüyor. Ciddi meraktayım, Fenerbahçe'de 2-3 lisan bilen, dünya futbolunun içinde yaşayan, bilgisayar teknolojisinin çok içinde olan, çalışmalarını sezon boyu sürdüren bir scout ekibi var mı? Varsa görüşleri dikkate alınıyor mu? Daha doğrusu bu transferlere neye göre yapılıyor? Böyle bir scout ekibi yoksa, niye yok? Transferlerde kimin görüşü geçerli... Başkanın mı, futbol şubesinin patronunun mu, yoksa hocanın mı?"

"SOLDADO TRANSFERİNE KİM KARAR VERDİ?"
"Fenerbahçe bir önceki yılı dolu dolu geçirenleri değil de, niye genellikle düşüşe geçenleri ve uzun süre sakatlık yaşayanları alıyor? Örneğin, kaleye Kameni yerine, daha ciddi bir rekabet yaratacak isim alınamaz mıydı? İki stoper Neto ile Neustadter'in Fenerbahçe kalitesinin ve büyüklüğünün çok altında olduğu bilinmiyor mu? Dirar geçen sezon Monaco'da sahadan çok kulübede oturmadı mı? Janssen genç ve iyi bir futbolcu... Ancak geçen yıl Premier Lig'de az oynayıp, çok oturmadı mı? Soldado, Premier Lig'in en kötü transferlerinden biri seçildikten sonra İspanya'nın yolunu tutmasına rağmen geçen sezonun çok büyük bir bölümünü sakat geçirmedi mi? Van Persie transferindeki hayal kırıklığını gördükten sonra, “kandırıldık” denmesine rağmen, ortada böyle acı bir örnek olmasına rağmen, uzun sakatlık döneminden çıkan Soldado transferine kim karar verdi?"

"İLK SORUN HOCA DEĞİL"

"Fenerbahçe'de ilk sorun hoca sorunu değil... Özellikle son yıllarda yanlış, araştırmadan uzak, sistematiği olmayan transfer anlayışı Fenerbahçe'yi bu sıkıntılı ve dramatik günlere getirdi."

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)