comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'ye gurbetçi oyuncu Alper Ademoğlu transferi önerisi

17 Ocak 2018, Çarşamba 09:44
Fenerbahçe'ye gurbetçi oyuncu Alper Ademoğlu transferi önerisi

Fenerbahçe yönetimine Almanya'nın Schalke takımının altyapısında forma giyen gurbetçi oyuncu Alper Ademoğlu transferi önerildi. 

FutbolArena - Fenerbahçe Transfer çalışmaları kapsamında girişimlerini sürdürürken önündeki en büyük engel yabancı oyuncu kontenjanı. Sarı lacivertli ekip bu sorunu aşmaya çalışırken gümdemine ise gurbetçi oyuncu Alper Ademoğlu transferi geldi.


Fenerbahçe'den sürpriz Alper Ademoğlu transferi gelişmesi


Fenerbahçe yönetimine Almanya'nın Schalke takımının altyapısında forma giyen gurbetçi oyuncu Alper Ademoğlu transferi önerildi. Fanatik Gazetesi'nin iddiasına göre, Fenerbahçe için yeni bir iddia! Yabancı kontenjanı dolu olduğu için transferde istediği hamleleri yapamayan Sarı-Lacivertliler'e Schalke'nin Türk yıldızı önerildi. Orta sahanın ortasında görev yapan 19 yaşındaki oyuncuya izleme komitesinden onay çıktı. Son karar Aykut Kocaman'ın.


Fenerbahçe'ye önerilen Alper Ademoğlu nasıl bir futbolcu?


19 yaşındaki orta saha oyuncusu İstanbul'da doğdu ancak futbol hayatına Belçika'da başladı. 2013'te Genk'ten Anderlecht'e geçen Alper, 2016'da ise 750 bin Euro'ya (3.4 milyon TL) karşılığında Schalke'ye transfer oldu. Alper, geçtiğimiz sezon U19 takımındaki başarılı performansın ardından bu sezon B takımına yükseldi. Sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Alper için Fenerbahçe Oyuncu İzleme Komitesi'nin olumlu rapor vererek transfer edilmesi yönünde tavsiyede bulunduğu öğrenildi.

SAVUNMASINI GELİŞTİRDİ 
Yönetim, genç yıldız için kararı Aykut Kocaman'a bıraktı. Alper, kariyerine 10 numara olarak başlasa da Schalke'ye transfer olduktan sonra orta sahanın ortasında görev yapmaya başladı. 19 yaşındaki oyuncu yüksek tekniği, başarılı pasları ve yaratıcılığının yanı sıra savunma yönünü de geliştirdi. Alper Ademoğlu; Eljif Elmas'ı transfer eden, altyapıdan Oğuz Kağan'ı çıkaran Fenerbahçe'nin kadroyu gençleştirme projesinin bir parçası olabilir.

Sarı Lacivertli takımla ilgili Fenerbahçe Haberleri için özel sayfamızı takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)