comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'ye forvet Luan transferinde Gremio'dan cevap

05 Ağustos 2017, Cumartesi 18:17
Fenerbahçe'ye forvet Luan transferinde Gremio'dan cevap

Fenerbahçe'nin forvet transferinde ilgilendiği isimlerden biri olduğu öne sürülen Luan için Gremio'dan resmi açıklama geldi. 

FutbolArena Dış Haberler - Fenerbahçe Transfer çalışmaları kapsamında teknik direktör Aykut Kocaman'ın raporu doğrultusunda forvet arayışları devam ederken, sarı lacivertlilerin gündeminde olan Gremio'dan forveti Luan için Brezilya'dan açıklama geldi. Gremio kulübünün başkanı Romildo Bolzan, Fenerbahçe'nin ilgilendiği öne sürülen Luan hakkında açıklamalarda bulundu. 


Fenerbahçe'de forvet transferinde Luan iddiası


Gremio Başkanı Bolzan, Luan için Fenerbahçe dışında başka bir kulüpten teklif gelip gelmediği sorusuyla alakalı olarak, "Luan çok değerli futbolcu. En az Neymar kadar. Haberleri ben de sizin gibi basından okuyorum. Ona talep olması son derece normal. Çünkü üst düzey bir futoblcu. Ancak söylentilerde belirtildiği üzere Fenerbahçe ve Liverpool'dan teklif almadık." ifadelerini kullandı. 

LUAN'IN MENAJERİNDEN TRANSFER AÇIKLAMASI
Gremio'nun forveti Luan'ın menajeri Peixoto yaptığı açıklamada Fenerbahçe haberleriyle ilgili olarak, "Basından haberleri okudum. Ancak Fenerbahçe'den bize henüz resmi bir öneri gelmedi. Sadece İtalya'dan Sampdoria resmi teklif geldi ve bunu da düşünmeye aldık. Sonrasında ise Spartak Moskova. Luan ile prensip anlaşmasına varıldı. Top şimdi kulüplerde." ifadelerini kullandı. 


Luan kimdir?


Fenerbahçe'nin transfer listesinde yer alan forvet Luan, Gremio'da forma giyiyor. 24 yaşındaki futbolcunun kulübüyle 2018'e kadar sözleşmesi bulunuyor. Luan bu sezon Gremio formasıyla 20 maçta 13 gol attı, 5 asist yaptı. 


FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.