comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'ye Elazığspor'dan flaş Vardar göndermesi

25 Ağustos 2017, Cuma 17:01
Fenerbahçe'ye Elazığspor'dan flaş Vardar göndermesi

Fenerbahçe'nin, UEFA Avrupa Ligi'nde Vardar'a elenmesinin ardından TFF 1. Lig takımlarından Elazığspor'dan çarpıcı bir gönderme geldi. 

FutbolArena - Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi'nde Vardar'a elenmesi Türk spor kamuoyunda büyük yankı uyandırdı. Sarı Lacivertlilerin Kadıköy'de iki maçta da yenilerek Makedon takımına elenmesinin ardından TFF 1. Lig takımlarından Elazığspor'un basın sözcüsü Cengiz Gülaç'tan sosyal medyayı sallayan bir paylaşım geldi. 

Fenerbahçe 1-2 Vardar tweet ve haberleri


Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi play-off turunda ilk maçta 2-0 mağlup olduğu Vardar'a rövanşta da 2-1 yenilerek kupaya veda etti. Karşılaşmanın ardından spor yazarları ve Türk spor kamuoyu Fenerbahçe'yi yoğun bir şekilde eleştirirken, TFF 1. Lig takımlarından Elazığspor'dan ise gönderme geldi. 

Elazığspor Basın Sözcüsü Cengiz Gülaç, Fenerbahçe'nin Vardar'a elenmesinin ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Sezon başında Vardar'ın hazırlık maçını teklifini küçük takımlarla oynamamak için Elazığspor olarak kabul etmemiştik." ifadelerini kullandı. Cengiz Gülaç'ın bu paylaşımı sosyal medyada büyüky yankı uyandırdı. 
VARDAR TEKNİK DİREKTÖR JANEVSKİ NELER SÖYLEDİ?

"Biz Fenerbahçe'nin oyununu tamamen çözdük. Fenerbahçe'nin oyunu sadece 2 veya 3 özel futbolcuya dayanmaktadır. Topu bilerek onlara bıraktık. Fenerbahçe hep yatay oynuyor, dikine oynamıyor. Bunu da biliyorduk." Biz böyle bir strateji kurduk. Top onlarda kalsın ama kalemize gelmesinler. Yani onları biz başka bir bölgede tutmak zorunda kaldık. Bize yakın bölgelerden uzaklaştırdık. Üsküp'te de böyle oldu. Fenerbahçe'ye bıraktık oyunu. Ancak rövanşta çok iyi pozisyonlar bulduk ve rakibi okuduk. Büyük bir rakibiniz varsa Fenerbahçe gibi güçlü bir stratejiniz olması lazım. Ayrıca oyuncularınız da buna inanmak zorunda.

"STRATEJİMİZ VARDI"

"Van Persie'nin gol atması için çalıştılar ama biz çok iyi strateji uyguladık. Hem Isla, hem de İsmail Köybaşı ile rakip ileri gidiyor. Bizim sağ ve sol tarafta oyuncularımız rakip savunmanın arkasına sarktı. Golleri böyle kazandık." 

Sarı Lacivertli takımla ilgili son dakika gelişmelerine Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 
 

FutbolArena Haber Turu (14 Eylül 2020)